VIP MİNİBÜS TASARIMLARIMDA DÜNYA LİDERİ

VIP MİNİBÜS TASARIMLARIMDA DÜNYA LİDERİ

Bir minibüsü 30 yıl önce VIP’ye çevirerek bu alanda bir akım başlatan yerli otomobil tasarımcısı Ertex, Türkiye’nin dünyada en çok tanınan markaları arasında yer alıyor. Yılda 200 minibüsü VIP’ye dönüştüren firma, uyguladığı tasarımları ile araçların değerini 3 katına çıkarıyor ve üretiminin yüzde 40’ını ihraç ediyor.


Ertex Yönetim Kurulu Başkanı Salih Malkoç, siparişleri yetiştirmek için vardiyayı üçe çıkardıklarını ifade ederek, “Yüzde 100 yerli tasarımlarımızla VIP’de dünya markası olduk. Yerli üretimimizle, global pazarının yüzde 40’ını domine ediyoruz.” dedi. İş insanları, siyasetçiler, kamu yöneticileri ve sanatçılar başta olmak üzere birçok kişi trafikte geçen zamanı daha verimli kullanabilmek için ofis ortamının rahatlığına ve donanımına araçlarında da sahip olmak istiyorlar. Gerektiğinde iş toplantılarını yapmak ve misafirlerini ağırlamak için de araçlarının konfor ve mahremiyet sağlayacak özelliklerde olmasını arzu ediyorlar. VIP araç olarak tanımlanan, ihtiyaca özel olarak tasarlanarak üretilen araçlar ise bu ihtiyaçların hepsine cevap verirken, trafikte geçen zamanın verimli bir şekilde değerlendirilmesini ve seyahatlerin ev konforunda yapılabilmesine imkan sağlıyor. VIP minibüsler, müşterinin istekleri doğrultusunda masaj yapan, ısıtma, havalandırma ve ayak dinlendirme özelliklerine sahip koltuklar, yüksek kaliteli ses sistemi, çay-kahve makineleri, buzdolabı, mücevherlik, çelik kasa, tablet bilgisayar, televizyon, Playstation gibi bileşenler ile donatılabiliyorlar. Yine müşterinin talebine göre tuvalet, duş, mutfak, gardırop, akvaryum gibi talepler de VIP minibüslerde yer alabiliyor.

İLK VIP MİNİBÜSÜ 1989’DA ÜRETTİK

Dünyanın ilk VIP minibüsünü 1989 yılında üreterek bir sektörün doğmasını sağlayan Ertex Otomotiv, 29 yılda 15 bin adet özel tasarımlı lüks VIP minibüs üreterek hizmete sundu. Ertex Otomotiv tarafından tasarlanan VIP minibüsler dünya genelinde devlet başkanları, bakanlar, milletvekilleri, sanat ve spor camiasının yanı sıra iş insanlarının yüzde 99’unun öncelikli tercihi arasında yer alıyor. Ürettiği araçların yüzde 40’ını ihraç eden Ertex Otomotiv, 27 milyon Euro’yu aşan cirosu ve araç sayısı ile dünya VIP minibüs pazarının yüzde 40’ını elinde bulunduruyor.

YILDA 200 ARAÇ ÜRETİYOR

Kişisel zevke göre verilen siparişleri yetiştirebilmek için 3 vardiya ile tam kapasite çalıştıklarına dikkat çeken Salih Malkoç açıklamasının devamında, “Bir aracın yapımı ortalama 1,5 ay sürüyor. Yılda yaklaşık 200 aracı VIP’ye çeviriyoruz ve tasarladığımız her iki araçtan birini sipariş kapsamında ihraç ediyoruz” dedi. Avrupa’da başta Fransa, Almanya, Hollanda olmak üzere tüm AB ülkelerinden; Asya ve Orta Doğu’da ise ağırlıklı olarak Azerbaycan, Dubai, Katar ve Suudi Arabistan’dan ciddi talep aldıklarını kaydeden Salih Malkoç şu bilgileri verdi: “Bu yılın ilk 6 ayında satışları ikiye katlayarak 47 araç ihracı gerçekleştirdik. Yaptığımız tasarımlar, Türkiye’ye büyük katma değer artışı ve döviz girdisi sağlıyor. Almanya’dan gelen araçları VIP tasarımına çevirip, 3 katı değer kazandırarak ihraç ediyoruz. Müşterilerimizin tercihi daha çok Mercedes Vito, V Class, Sprinter, Maybach, Volkswagen Caravella, Crafter ve Cadillac Escalade sınıfından araçlar oluyor.”

ORTA DOĞU LİMUZİNE İLGİ GÖSTERİYOR

Orta Doğu ülkelerinin daha çok limuzin modellerine talip olduğunu kaydeden Salih Malkoç şöyle devam etti: “Limuzin modeli, Ertex Otomotiv’in dünyada ilk defa minibüsleri uzatıp, VIP limuzin haline getirmesi ile geliştirildi. Limuzin modelinde araç uzatılarak daha geniş ve konforlu kullanım alanı sağlıyoruz. Bu modelimiz Orta Doğu ülkelerindeki müşterilerimizden yoğun ilgi görüyor. Avrupa ülkelerindeki müşterilerimiz ise daha çok Business Edition modelimize ilgi gösteriyor. Bu modelde keskin hatlar bulunmuyor. Tamamen Ertex Otomotiv’in tasarladığı, sade görünümlü ve fonksiyonel özelliklere sahip bir araç sınıfı. Ertex olarak biz, tasarımı, ‘Geleneğin ve teknolojinin birlikteliği, ultra-lüks ambiyans ve ideal ofis ortamının kaynaşması’ olarak tanımlıyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ