Yeni Fiat Doblò Amerika yolunda, yol macerası “dobloamerikaya.com”da!..

Yeni Fiat Doblò Amerika yolunda,  yol macerası “dobloamerikaya.com”da!..
  • Genel
  • 3 Şubat 2015 17:49
  • A+
    A-

Yeni Fiat Doblò Bursa’dan ABD’ye 6.500 kilometre yol kat ederken, Avrupa ve Amerika’da izleyeceği rotada otomobilseverlerle bir araya geliyor.Seyahatin tüm detayları www.dobloamerikaya.com’dan takip edilebiliyor.

Tofaş’ınBursa fabrikasında üretilip dünyada yaklaşık80 ülkeye ihraç edilen Yeni Fiat Doblò çok özel bir projeyle Avrupa ve Amerika’daki otomobilseverlerle buluşuyor. Bursa’dan yola çıkan Yeni Fiat Doblò, karayoluyla Avrupa’da 7 şehir ve ABD’de 7 eyaleti ziyaret ederek, Fiat Chrysler Automobiles’in (FCA) Detroit- Auburn Hills’deki merkezine ulaşacak. AutoBest Jüri Üyesi, deneyimli gazeteci Okan Altan tarafından gerçekleştirilen seyahatte, Yeni Fiat Doblò toplam 6.500 kilometre yol kat edecek. ABD ve Kanada pazarlarında RAM markası altında ProMaster City ismiyle satışa sunulan aracın yolculuğu boyunca geçtiği şehirlerden izlenimler, FCA Italy SpA’in Londra’daki merkezinden detaylar ile Okan Altan’ın yol boyunca gerçekleştirdiği röportajlar www.dobloamerikaya.com adresindeki web sitesinden otomobil tutkunları ve seyahat meraklılarıyla paylaşılıyor. Web sitesinde ayrıca Yeni Fiat Doblò’nun ziyaret ettiği şehirler tanıtılırken, gezilecek yerler, tarihi mekanlar ve çeşitli lezzet durakları hakkkında da bilgiler veriliyor.

DOBLOAMERIKAYA-2

REKLAM ALANI

19 Ocak tarihinde Bursa’daki Tofaş fabrikasından yola çıkan Doblò, Avrupa’da Türkiye dahil 7 günde 7 ülke gezecek ve sırasıyla Belgrad, Zagrep, Lübyana,Torino ve Paris’ten geçerek Londra’ya ulaşacak. 7 günde 4.000 km yol yapacak Fiat Doblò, Londra’dan denizyoluyla ABD’ye ulaşacak. ABD’de ise Baltimore, Washington, Atlantic City, New York, Pittsburgh, Cleveland’ı ziyaret edecek olan PromasterCity, Amerika kıtasında da 2.500 kilometre yol kat edip son olarak Detroit’teki FCA Genel Merkezi’ne varacak.

YENI FIAT DOBLO_3

“Doblo Amerika’ya” projesiyle ilgili bilgi veren Fiat Pazarlama Müdürü Özgür Süslü, “Bildiğiniz gibi, hafif ticari araç pazarının en çok tercih edilen modeli Fiat Doblò’yu yenileyerek, RAM markası altında PromasterCity adıyla otomotivin kalbi ABD’ye ihraç etmeye başladık. Şubat ayının başında uluslararası basın test sürüşü gerçekleştirilecek olanYeni Fiat Doblò daeş zamanlı olarak Türkiye ile birlikte Avrupa pazarında satışa sunulacak. Doblò’yu ihraç edileceği pazarlarda daha yakından tanıtmak, dünya çapında eriştiği başarısının altını çizmek ve bir anlamda gücü ve dayanıklılığını ortaya koymak amacıyla, Bursa’dan ABD’ye yolculuğunu sembolize eden bu projeyi geliştirdik. Yeni Fiat Doblò, değerli gazeteci Okan Altan’ın deneyimiyle farklı iklim koşullarında Avrupa ve Amerika’da toplan 6.500 kilometre yol kat ederek, varış noktası olan FCA’in Detroit’teki merkezine ulaşacak. Projeye özel hazırladığımız www.dobloamerikaya.com web sitesinden takip edilenYeni Fiat Doblò’nun yol hikâyesinin, otomobil ve seyahatseverlerin büyük ilgisini çekeceğini inanıyoruz.” dedi.

YENI FIAT DOBLO_2 (1)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ