YENİ TOURLINER TÜRKİYE YOLLARINA ÇIKIYOR

YENİ TOURLINER TÜRKİYE YOLLARINA ÇIKIYOR

NEOPLAN Yeni Tourliner ile ezberleri bozmaya hazırlanıyor. İleri teknoloji ve üstün özellikleriyle sınıfına yeni standartlar getiren yeni model, Türkiye yollarına çıkıyor. Tourliner artık yüzde 10 daha az yakıt tüketiyor.


Yüksek teknolojisi ve üstün özellikleri ile sınıfında yeni bir dönem başlatan NEOPLAN Yeni Tourliner Türkiye’de yola çıkıyor. NEOPLAN Yeni Tourliner’ı “sınıfının yeni ve yenilikçi lideri” olarak betimleyen MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu, “Yeni Tourliner, 250 yılı aşkın köklü geçmişi ile dünyanın üretim ve mühendislik devi MAN çatısı altında üretilen MAN ve NEOPLAN markalı araçlar, ileri teknolojileri, performansları, dayanıklılıkları, yüksek kalite ve düşük işletme maliyetleri ile sınıflarının en çok arzulanan, peremium araç gruplarını oluşturuyor. Ancak gerçekten de her alandaki üstün nitelikleri ile Yeni Tourliner, alanında teknolojide gelinen son noktayı temsil ediyor. Yeni Tourliner, sınıfında alışılagelmiş tüm normları değiştiriyor, geliştirerek yeni standartları belirliyor. Üstelik tüm bu üstün nitelikleri, ileri teknolojiyi, yüksek kalite ve konforu ile Yeni Tourliner, Türkiye’de, Ankara – Akyurt’taki MAN tesislerinde üretiliyor, tüm dünyaya buradan dağılıyor. Bu bizler için özel bir anlam taşıyan farklı bir gurur kaynağı” açıklamasında bulundu.

60 kilo hafifledi

Yeni Tourliner’ın, ileri teknolojisine ve üstün niteliklerine dikkat çeken MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu da, “Yeni Tourliner, etkileyici ve bir o kadar da gelişmiş bir tasarıma sahip. Kuyruklu Yıldız olarak da adlandırılan keskin ve efektif hatlarla şekillenmiş bu cazip tasarımıyla Yeni Tourliner’ın sürtünme direnci, orta büyüklükte bir otomobil olan Volkswagen Sharan ile aynı. Ayrıca 2017 yılının sonunda yürürlüğe girecek ECE-R.66.02 normlarını bugünden karşılayan yeni Tourliner, sağladığı daha büyük hacme karşı 60 kilo daha hafif. Otobüsün kabin içi konfor hacmi ile birlikte sürücü yatma alanı da geliştirildi. Kabin içi el bagaj bölümü daha da ferahlarken, bagaj bölümünün hem yüksekliği arttı, hem de hacmi 8.5’ten, 10 metreküpe çıktı. Bununla birlikte ileri teknolojimiz ile geliştirdiğimiz Euro 6C motorumuz, daha yüksek güç ve tork değerleri üretmesine karşın, %10 daha az yakıt tüketimine sahip. Üstelik yaptığımız geliştirmeler ve çelik piston gibi yenilikçi yaklaşımlarımızla, bakımlarda hem aralıkları daha da uzattık, hem de maliyetleri düşürdük. MAN TipMatic®, otomatikleştirilmiş 12 ileri Easy-Start şanzımanı ile birilkte EfficientCruise & EfficientRoll, 4. Nesil Şerit Takip Asistanı – LGS IV (Lane Guard System IV), Acil Fren Asistanı – EBA 2 (Emergency Brake Assist) gibi teknolojiler, Yeni Tourliner’de hem sürüş konforunu ve güvenliğini arttırıyor, hem de en ideal, en efektif sürüş olanağı ile önemli ve benzersiz bir yakıt avantajı sağlıyor” şeklinde konuştu.

NEOPLAN Yeni Tourliner lansman buluşması, düzenlenen birbirinden renkli yarışmalar ve aktivitelerle adeta bir şölene dönüştü. MAN’ın geleneksel Gala gecesinde ise güçlü sesi ve zengin repertuvarıyla Linet başarılı sahne performansı ile sektör temsilcileri, yaklaşan sezon öncesinde stres attı, moral topladı.

Yüzde 10 daha tasarruflu

Açık, keskin ve göz alıcı hatlara sahip Sharp Cut dizaynı, Angel-Eyes farlar ile yeni Tourliner’da estetik ve dinamizm mükemmel biçimde birleştirilmiş. Yeni dizayn ön cam, geliştirilmiş ön paneli ve aerodinamik açıdan optimize edilmiş A direği ile Yeni Tourliner, sınıfına yeni standartlar getiriyor. Aracın genlerine uygun yeni tasarım B direği, sahip olduğu krom plaka NEOPLAN arması ile dikkat çekiyor. Arka bölüm C direğinde, yeni göz alıcı içe alınmış LED aydınlatmalar yer alıyor. Önceki modellerine göre yüzde 10 daha az yakıt tüketir. Araç gövdesinde yapılan değişikliklerle, bakım ve onarım masrafları da önemli ölçüde azaltılmıştır. Geliştirilmiş ve test edilip onaylanmış ileri teknolojisi ile çok güçlü ve aynı zamanda çok ekonomiktir. MAN TipMatic®, otomatikleştirilmiş 12 ileri Easy-Start şanzımanı ile çevreci Euro 6C, 460 hp ve 2300 Nm torka sahip güçlü motora sahip. Optimize edilmiş turbo şarjı, debi kontrollü ve basınç sensörlü su pompası, EGR’de yapılan optimizasyon ve yeni katalitik konvektör kaplaması ile daha uzun ömürlü egzoz sistemine de sahiptir.

GPS desteği de var

Yeni Tourliner’da yer alan EfficientCruise®, GPS desteği ile mevcut seyir kontrol sistemlerinin oldukça gelişmiş şeklidir. Yokuşlu yol şartlarında doğru vitesi belirler. EfficientCruise®, navigasyon sistemine benzer bir şekilde aracın güncel konumunu ve seyir yönünü kayıtlı bir topografik harita üzerinden almaktadır. Prensip olarak yaptığı hesaplama ile mevcut rotanın yaklaşık 3 km öncesini öngörebilir ve mevcut rotanın topografik yapısını (iniş- çıkış) analiz edip, yolun durumuna göre aracın hızını ayarlayarak yakıt tasarrufu sağlar.

Efficient Roll, 60 km/h hızlarda %1 ile %3 arası eğimlerde, şanzımanı boş konuma otomatik alır ve aracın momentumundan daha fazla faydalanılmasına imkan vererek daha az yakıt tüketimi sağlar. Dış tasarımındaki büyüleyicilik, iç kısımda da devam ediyor. Tourliner yolcuları için en yüksek konforu sunarak, onlara ilk andan itibaren rahatlık ve huzuru yaşatır. Güçlü kontrasta ve modern renk uyumuna sahip yeni renk konsepti, ilk anda dinlendirici etkisini gösterir ve özellikle uyumlu bir alan hissi yaratır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ