Yeni yüzüyle teknoloji de getirdi

Yeni yüzüyle teknoloji de getirdi

Mercedes-Benz’i hafif ticari araç segmentinde temsil eden Vito, geçen yıl yenilendi. 8+1 kişilik versiyon ile konuğumuz olan Vito Tourer Select Plus, hem donanım hem de tasarımıyla dikkat çekiyor.

Mercedes-Benz’i hafif ticari araç segmentinde temsil eden Vito Tourer geçen yıl yeni yüzüne kavuşmuştu. Bir önceki karoserine göre, daha belirgin hatlara kavuşan model aynı zamanda teknoloji güncellemesiyle yola çıktı. Konfor ve sürüş tarafında da otomobilleri aratmayan Vito Tourer, donanımda konusunda da yıldızı hak ediyor. Mercedes-Benz Vito, çok yönlü kullanım özellikleriyle gerek farklı ölçeklerde işletmelerin en iyi mesai arkadaşı, gerekse de geniş ailelerin en iyi yol arkadaşı oldu. Aracın dış tasarımına bakacak olursak daha fazla yere doğru uzanan kaput araca sportif bir hava katmış. Belirgin çizgilerin yer aldığı, ön kaput bir önceki karoser yapısına göre daha kaslı olmuş. Geniş far grupları LED destekli sunulurken, daha atletik bir görünüme bürünmüş. Artık daha büyük bir alan kapsayan far blokları, daha geniş bir ızgara ile sunuluyor. Tamamen sadelikten yana olan tasarım anlayışı Vito’da, tam bir makam aracı tadını veriyor. Dikiz aynaları araçla o kadar uyumlu büyüklükte olmuş ki göze batmıyor.

İÇ MEKAN HEM SADE HEM DE SPORTİF

REKLAM ALANI

Aracın iç kısmına ilk adım attığınızda ön kısım sürücüyle birlikte 3 kişiye seyahat imkanı sunuyor. Ön paneldeki sadelik radyonun aracın tam göbeğine konumlandırılmış olması şık bir vuruş olmuş. Ön konsolda yer alan yuvarlak havalandırma ızgaraları, üç kollu direksiyon simidi binek modellerden tanıdık. Aracın arka kısmına geçildiğinde ise 3 er karşılıklı koltuklu 6 kişilik bir bölümle karşılaşıyorsunuz. Vito’nun tavan bölümünde yer alan havalandırma kanalları, iç mekandaki hava değişimini kolaylıkla sağlıyor. Araçtaki en güzel özellik ise her şeyin en sade şekilde konumlandırılmış olması. Araçtaki deri koltukların yerini ise kumaş döşemeler kapmış. Vito Tourer’ın iç mekânı da güncellendi. Daha önce kullanılan “Tunja” kumaş yerini esnek bir yapı ve şık bir görünüm sunan “Caluma” kumaşa bırakıyor. Ön konsolun sol ve sağ ucunda sportif bir görünümü beraberinde getiren yeni türbin görünümlü havalandırma ızgaraları devreye giriyor. 

2 LİTRELİK DİZEL MOTOR

Yeni OM 654 motor nesli, OM 651 ile kıyaslandığında çok daha verimli ve çevre dostu. Ayrıca daha sessiz ve daha titreşimsiz bir sürüş sunuyor. Motora yakın konumu sayesinde egzoz gazı arındırma sistemi az ısı kaybıyla en uygun çalışma koşullarında görevini yerine getirebiliyor. Konuğumuz Vito Tourer Select Plus, 2 litrelik dizel motorla kombine edilen motor 9 ileri otomatik şanzıman ile yola çıkıyor. 190 beygir gücündeki araç, 440 NM’lik torkuyla dikkat çekiyor. Araç 0’dan 100 kilometre hıza 7.4 saniyede ulaşıyor. Yeni Vito saatte 206 kilometre hız yapabiliyor. Araç tüketim konusunda da oldukça iddialı. Yeni 2 litrelik motorla araç 100 km’de ortalama 5.7 litrelik yakıt tüketimi gerçekleştiriyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ