Yenilikçi 4X4; Peugeot Boxer

Yenilikçi 4X4; Peugeot Boxer
  • Genel
  • 4 Ekim 2019 13:24
  • A+
    A-

Peugeot Boxer, sıra dışı tasarımı ve yenilikçi çözümleriyle satışa sunulduğu günden bu yana 720.000 üretim adedine ulaştı ve VDL 2019 için benzersiz bir maceracıya dönüştürüldü.

Challenge #1: Kurallar baştan yazılıyor

Öncelikli görev geleneksel karavan kavramının dışına çıkmak ve Peugeot’nun bu tarz araçlara olan yenilikçi yaklaşımını gözler önüne sermekti. Özgürlüğe adanmış karavan gibi bir segment için tasarım detayları ve özel çözümler büyük önem taşıyor. Wanderlust Green gövde rengi sayesinde doğa ile benzersiz bir uyum yakalanıyor.

REKLAM ALANI

Bu saten ve inci tonu doğa ile bütünleşmeyi kolaylaştırırken ferahlatıcı Mint gövdeyi belirli noktalarda güçlendiriyor ve eğimli Dark Chrome etiketler arka kısmı çevreliyor ve vurguluyor. Markanın en güncel tasarım dilini ortaya koyan yeni ön ızgara Cast Iron detaylarla dikkat çekiyor.

Daha heybetli ve güçlü bir görünüm sergileyen alt gövde öndeki koruyucu kalkan ve çamurluk ağzı kaplamaları ile bütünlük sergiliyor. Ön bölümün gövde orantıları ön cam bölgesi ile uyumluluk sergiliyor.

Challenge #2: Çevreye Saygı Duymak ve Keşfetmek

Peugeot Boxer 4×4 Concept’in temelinde ekoloji, verimlilik ve dayanıklılık yatıyor. Özellikle malzeme seçimi büyük bir hassasiyetle ele alındı. Masa ve lavabo tezgâhı doğal taşın dayanımı ile seramiğin güzelliğini bir arada sunan Aragonite beyaz doğal mineralden üretildi.

Tüm zemin ise yüzde 100 geri dönüştürülmüş ve yüzde 100 geri dönüştürülebilir malzemelerden üretildi. Örneğin plastikler yüzde 85 otomobil deposu, yüzde 10 süt şişesi ve yüzde 5 sabun şişesi gibi beyaz plastik malzemelerden üretildi. 50 kg geri dönüştürülmüş plastik standart plastiğe oranla 75 kg CO2 emisyon değeri tasarrufu sağlıyor.

Yeni keşifler yaparken doğaya olan saygının gereği olarak Peugeot Boxer 4×4 Concept; FAP ve SCR gibi egzoz gazını arındırma çözümleriyle donatılıyor ve en güncel Euro 6 emisyon standartlarını karşılıyor. Sadece görsel açıdan etkileyici bir izlenim bırakmakla kalmayan Peugeot Boxer 4×4 Concept; kum, çamur, kar ve kayalık yollarda da konforlu ve güvenli bir sürüş sunuyor.

Challenge #3: Alanının en iyileriyle çalışmak

Peugeot, Boxer 4×4 Concept’i tasarlarken alanında en iyi uzmanlarla çalıştı ve bunu yaparken de onları alışılmış kalıpların dışında düşünmeye yöneltti. Dört tekerlekten çekiş sistemi markanın uzun soluklu iş ortaklarından biri olan Dangel imzasını taşıyor. Konsept proje ile bütünleşmesi adına logoda Mint rengi tercih edildi.

İç mekanın en önemli ekipmanlarından lavabo, tezgâh ve masa ise Kerrock imzasını taşıyor. Araç içi ses ve görüntü sistemleri alanında uzman olan Alpine ise navigasyon ve bilgi-eğlence sistemini tasarladı. Peugeot; karavan sektörüne olan bağlılığının altını çizmek, üreticiler veya bayiler için sipariş verme ile teslim süreleri ve maliyetleri kolaylaştırmak için ve özellikle karavanlar için geliştirilmiş olan ve montajı üretim aşamasında fabrikada gerçekleştirilen yeni bir Alpine uydu navigasyon sistemi sunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ