Yılın en iyi Van modeli Citroen E-Jumpy oldu

Yılın en iyi Van modeli Citroen E-Jumpy oldu
  • Genel
  • 21 Aralık 2020 12:37
  • A+
    A-


Citroën, 2019 yılında ödül alan Berlingo Van’ın ardından şimdi de ë-Jumpy ile  “2021 Yılının Uluslararası Van” ödülüne sahip oldu. Geçtiğimiz mayıs ayında pazara sunulan Jumpy’nin elektrikli versiyonu profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan son derece pratik bir çözüm olarak öne çıkıyor. 330 km’ye kadar (WLTP) sürüş menzili ve kısıtlamaların olduğu şehir merkezlerine serbest erişim imkanı sayesinde çok yönlü bir kullanım sunan ë-Jumpy aynı zamanda hava kalitesini korumaya ve kullanıcı maliyetlerini iyileştirmeye de yardımcı oluyor. ë-Jumpy, elektromotoruyla sürüş keyfini ve araç içi konforu artırıyor. Entegre bataryalar, Jumpy’nin tüm temel özelliklerini korumak ve kendi segmentinde öncü olmasını sağlamak için tasarlandı. Bu ödül aynı zamanda Citroën’in ticari araçlardaki uzmanlığını ve yeni ulaşım gereksinimlerini karşılamak için ürün yelpazesini elektrikli hale getirme konusundaki etkin stratejisini tescil ediyor.

Çağdaş tasarım, kabin içi konfor, sürüş dinamikleri ve yükleme kapasitesi gibi üstün niteliklerle gelişmiş elektrikli araç teknolojisini bir arada sunan Citroën ë-Jumpy, sunmuş olduğu niteliklerle, Hafif Ticari Araçlar (HTA) konusunda uzman 24 bağımsız gazeteci ve dergi editöründen oluşan jüriyi ikna etti. I-VOTY jürisi üyeleri tarafından oylanan, Jarlath Sweeney başkanlığındaki ödül, enerji geçişine odaklanan ve profesyonel kullanıcılara hitap eden çözümlerin önemine dikkat çekiyor. Citroën bu önemli ödülü bugüne kadar altı kez alarak ciddi bir rekoru elinde bulunduruyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Photo_IVOTYeJumpy1512x852.png

Almış oldukları ödülü değerlendiren Citroën CEO’su Vincent Cobée: “ë-Jumpy’ye verilen 2021 Yılının Uluslararası Vanı ödülü bizleri çok gururlandırdı. Jumpy’nin elektrikli versiyonu, içten yanmalı kardeşi ile aynı temel özellikleri korurken, üstün sürüş konforu ve yüksek elektrikli sürüş menzili ile profesyonellere kentsel ve kırsal alanlarda mobil olmak için yenilikçi ve pratik bir ulaşım çözümü sunuyor. Yeni ë-Jumpy, Citroën’in ticari müşterilerinin beklentilerini karşılayan özel çözümler tasarlama stratejisine sadık bir ürün. Amacımız, ürün ve hizmetlerimizde yenilikçi olmak, onların hayatını kolaylaştırmak ve onlara rahatlık sağlamak. Uzmanlardan oluşan bir jüri tarafından verilen bu ödül, bu model için belirlemiş olduğumuz ticari hedeflere ulaşmamıza yardımcı olacak.” dedi.

REKLAM ALANI

Ë-JUMPY’Yİ BAŞARIYA GÖTÜREN NİTELİKLER

Yeni Citroën ë-Jumpy, elektrikli bir aracın avantajlarının yanı sıra karakter, boyut, yükleme alanı ve taşıma kapasitesi açısından içten yanmalı versiyonun tüm avantajlarını da kullanıma sunuyor.

Çok yönlülük:

Kullanıcı günlük iş akışı için ihtiyacı olan sürüş menzilini seçebiliyor. WLTP döngüsünde 50 kWh batarya ile 230 km veya 75 kWh batarya ile 330 km olmak üzere farklı kullanım alanlarının günlük gereksinimlerini karşılayan iki farklı seçenek sunuluyor. Şehir merkezlerine erişim özgürlüğü sunan kompakt van aynı zamanda uzun sürüş menziline olanak tanıyor.

Sürülebilirlik:

Gürültü ve titreşimden arındırılmış sürüş karakteristiği sayesinde üstün sürüş konforu sunan yeni Citroën ë-Jumpy, 100 kW gücündeki elektromotoruyla ilk hareket anından itibaren yüksek çekiş gücü ile atak bir sürüş sunuyor ve maksimum 130 km/s hıza ulaşabiliyor.

Kullanım kolaylığı:

ë-Jumpy ev (standart 8A sokete sahip mod 2 kablo veya 16A Green’Up gelişmiş soket), özel veya halka açık şarj istasyonları (32A mod 3 kablo ile Wallbox) veya bataryanın %80’ini sadece 30 dakikada şarj eden halka açık hızlı şarj istasyonları olmak üzere farklı yöntemlerle şarj edilebiliyor.

Jumpy’nin en iyi yönleri:

ë-Jumpy, içten yanmalı versiyonun kullanım özellikleri ve niteliklerinin tamamını sunuyor. 1,90 metre tavan yüksekliği ile tüm kapalı otoparklara erişim imkanı sunan ë-Jumpy, üç versiyon ve üç farklı gövde uzunluğu ile sunuluyor. 6,6 m3’e kadar hacim, 1.275 kg taşıma kapasitesi, çamurluklar arasında 1,25 m’lik genişlik olmak üzere yükleme kapasitesi ve yükleme hacimleri içten yanmalı versiyon ile aynı.

Citroën, müşterilerine pratik çözümler sunma arzusunun yanı sıra ticari araçlar konusundaki uzmanlığını bir kez daha kanıtladı. İçinde bulunduğumuz enerji geçiş döneminde, yeni Citroën ë-Jumpy profesyoneller için ideal bir mesai arkadaşı olarak öne çıkıyor. Citroën ë-Jumpy, Jumpy’nin denenmiş ve test edilmiş niteliklerini bir elektromotorun avantajlarıyla birleştirerek daha fazla rahatlık, konfor, hareket özgürlüğü ve daha düşük işletme maliyetleri sunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ