4 BİN SAATLİK KAMYON EĞİTİMİ VERDİ

4 BİN SAATLİK KAMYON EĞİTİMİ VERDİ
  • Genel
  • 24 Haziran 2017 14:01

Mercedes-Benz Akademi, son 1 yılda 500 gün eğitim vererek 2.100 kişiye yenilenmiş kamyon ve çekicilerinin güncel teknolojilerini anlattı.


Mercedes-Benz Türk’ün, yeni kamyon ürün gamını tanıtmak için gerçekleştirdiği, katılımcılara hem teorik bilginin verildiği hem de sürüş deneyiminin yaşatıldığı 3’er günlük eğitim programları Mayıs ayında 4 ayrı grupta gerçekleştirildi. Eğitimler başta Mercedes-Benz Türk satış, 2.El organizasyonuna, bayi genel müdürleri ile satış müdürlerine ve Türkiye’de ki tüm satış danışmanlarına verildi.

Katılım yoğun oldu

Mercedes-Benz Akademi bünyesinde farklı hedef gruplarına, özelleştirilmiş içeriklerde yenilenmiş ürün gamının tüm özelliklerini yakından tanıtan, detaylı eğitim programı Nisan 2016’da yapılan lansman eğitimiyle başladı. Yıl boyu devam eden eğitimlere Mercedes-Benz Akademi’nin uzman eğitmenleri rehberlik etti. Son olarak bu yıl Mayıs ayında yapılan, pazarda faaliyet gösteren farklı segmentlerden farklı marka araçların da bulunduğu sürüş deneyimlerine yer verilen ikinci büyük ve kapsamlı eğitim programına yine yoğun bir katılım oldu. Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır “Geçen sene Türkiye’nin hizmetine sunduğumuz tamamen yenilenmiş ürün gamımızın özellikleri ve teknolojisi ticari araç sektörünü geleceğe taşıyacaktır. Konfor, güvenlik ve tasarımıyla ağır vasıta kullanıcılarının ihtiyaçlarına yanıt verecek özelliklerle güncel teknolojileri bünyesinde barındıran yeni ürün gamımızın bu özelliklerle piyasada fark yaratacağına inancımız tam. Ancak bunun ürünümüzü doğru tanıtmamızla doğru orantılı olduğunu düşünüyoruz. Kullanıcılarımıza doğrudan ulaşmak için ve ürünlerimizin efektif kullanımını garanti altına alabilmek için daha proje aşamasında eğitim planımızı da oluşturduk. Yeni ürün gamı eğitimlerimizin başlangıcından bu yana 4.000 saatlik bir eğitim ile 1 yıllık süreyi geride bıraktık. Toplam 2.100 kişiye ulaştığımız ürün eğitimlerimiz bundan sonra da ihtiyaçlar doğrultusunda devam edecektir” şeklinde konuştu.

İstanbul Park’ta gerçekleştirişldi

Mercedes-Benz Akademi Müdürü Cem Altındiş, “Mayıs ayı itibariyle bir yıllık dönemini geride bıraktığımız eğitim programımız katılımcıların yoğun ilgi ve beğenisiyle karşılandı. Programımızın önemli mihenk taşları, ürünlerimizin lansmanından hemen önce yani geçtiğimiz yılın Nisan ayında gerçekleştirilen lansman eğitimi, sonrasında Eylül 2016’da basın mensupları ve filo müşterilerimizin katılımıyla yapılan sürüş etkinliği ve son olarak da Mayıs ayında gerçekleştirilen ve tüm ürünlerimizi deneyimleme fırsatı sunduğumuz büyük organizasyonlarımız oldu. On-road ve off-road sürüşü de içeren bu eğitimlerimizi ağırlıklı olarak İstanbul Park tesislerinde gerçekleştirdik. Bunların dışında yıl boyunca eğitim takvimimizde mevcut planlanmış satış ve satış sonrası eğitimlerimizi sürdürdük ve yine müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda oluşan sürüş ve araç tanıtım eğitimlerini, müşterilerimizin kendi kullanım koşullarında ve bölgelerinde olacak şekilde ülke genelinde gerçekleştirdik. Bu kapsamda bayi sahibi ve genel müdürlerinden bayi danışman ve teknisyenlerine, müşteri merkezi ve call center çalışanından müşterilerimiz ve şoförlere kadar geniş bir kitleye toplamda 500 gün eğitim verildi.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ