50 MERCEDES-BENZ ÇALIŞANI STUTTGART’TA

50 MERCEDES-BENZ ÇALIŞANI STUTTGART’TA
  • Genel
  • 27 Ekim 2017 10:52
  • A+
    A-

Mercedes-Benz Türk, 50. kuruluş yıldönümünde çalışanlarına yönelik düzenlediği etkinlik ve sürprizlere bir yenisini ekleyerek çekiliş ile belirlediği 50 mavi yakalı çalışanını, ana şirketi Daimler AG’nin genel merkezinin bulunduğu Stuttgart’a götürdü.


Hoşdere Otobüs Fabrikası ile Aksaray Kamyon Fabrikası’nda görevli 50 çalışan, yaklaşık 2.9 milyon metrekare alan üzerine kurulu Mercedes-Benz Sindelfingen Otomobil Fabrikası’nın yanı sıra Stuttgart’ta bulunan ve otomobil tarihine damgasını vurmuş Mercedes-Benz Müzesi’ni de gezdi. Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, “Mercedes-Benz Türk ailesi olarak, 6.300 çalışanımızla ülke ekonomisine ve geleceğine katkı yapmaktan onur duyuyoruz. Gururla kutladığımız 50. yılımızda çalışanlarımıza şirketimize olan inançları ve bağlılıkları için teşekkür etmek istedik” dedi. Mercedes-Benz’in son 130 yıllık üretim tarihini retrospektif olarak sunan tek müze olma özelliğine sahip Mercedes-Benz Müzesi’ndeki turda çalışanlar, 1886 yılında üretilen otomobil ve parçaların yanı sıra, otomobil ve performans markası Mercedes-AMG’nin özel sergilerini görme imkânı buldular.

Türk çalışanlar bir araya geldi

Müzenin ardından çalışanlar, yaklaşık 2.9 milyon metrekare alan üzerine kurulu, kurulduğu 1915 yılından beri üretimini aralıksız olarak sürdüren ve 2.500’ü Türk vatandaşı olan 38.000 çalışanı ile dünyanın en büyük otomotiv üretim tesislerinden olan Mercedes-Benz’in Sindelfingen Otomobil Fabrikası’nın farklı bölümlerini gezdiler. Türkiye’den geziye katılan çalışanlar, fabrika turunda Sindelfingen Otomobil Fabrikası’nda görevli Türk çalışanlarla da selamlaştılar. Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, “Geçen yarım asırlık süre boyunca Mercedes-Benz Türk ailesi olarak birlikte büyüdük, birlikte ürettik ve hep beraber birçok ilke, yeniliğe, başarıya ve rekora imza atarak şirketimizi Daimler AG’nin küresel ağı içerisinde çok önemli bir yere getirdik” dedi.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ