Avis Filo ile Ticari Araç Kiralamak Çok Avantajlı

Avis Filo ile Ticari Araç Kiralamak Çok Avantajlı
  • Genel
  • 30 Ağustos 2021 09:50
  • A+
    A-

Müşteri memnuniyeti ve hizmet mükemmeliyetine yönelik kurum vizyonuyla hareket eden kurumsal yol arkadaşınız Avis Filo, Türkiye genelindeki profesyonel portföy yönetimi, hızlı ve yaygın ikame araç tedarik süreci, 7/24 tam destek gibi hizmetleriyle operasyonel araç kiralama sektöründe liderliğini korurken ticari araç kiralamada da üstün hizmet kalitesini müşterileriyle buluşturuyor

Otokoç Otomotiv bünyesindeki Avis Filo, 40 yılı aşkın bir süredir sektöründe daima ilklerin peşinden koşuyor. Operasyonel Filo Kiralama sektöründe fark yaratan Avis Filo, mevcut her daim müşteri memnuniyeti ve hizmet mükemmeliyeti adına attığı adımlar ve sektörde oluşan talepleri karşılama noktasında eksiksiz sunumuyla pazardaki yerini her geçen gün daha da sağlamlaştırıyor.

Son dönemde ticari araç kiralamadaki artışın altını çizen Otokoç Otomotiv Araç Kiralamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Eren Gündüz, ticari araç kiralamanın satın almaya oranlar çok daha avantajlı olduğunu belirterek şu sözleri söyledi;KOBİ’ler ve büyük işletmeler araç kiralamayı, sağladığı birçok avantaj sebebiyle satın almanın alternatifi olarak görüyor. Araç kiralama; şirketlere sermayelerini asıl işlerine aktarabilme, aracın işletilmesi ile ilgili takip, sigorta, bakım, vergiler, trafik cezaları gibi öngörülemeyen, ancak önemli bir maliyet ve zaman kaybını beraberinde getiren tüm konulardan bertaraf olma olanağı sunuyor. Dolayısıyla müşterilerimizde de ticari araç kiralamaya yönelim olduğunu görüyoruz. Sağladığı avantajlar nedeniyle işletmeler son dönemde araç satın alma yerine kiralama seçeneğini tercih ediyor. Bizler de ihtiyaca uygun marka ve modellerimizle ticari araç kiralama hizmetimizi en iyi şekilde müşterilerimize sağlıyoruz. Yaptığımız çalışmalar ile hizmet kanallarımızdaki çeşitliliği her geçen gün artırıyoruz. Deneyimli ekibimizle müşterilerimize ulaşabilecek her noktada hizmet vermeye, iş modellerimizde teknolojiden yararlanarak tüm süreçlerimizde en üst düzeyde hizmet sağlamak için çalışıyoruz.

REKLAM ALANI

Yeni yönetmelik KOBİ segmenti için büyük bir fırsat

Gerçekleşen bu düzenlemeyle ticari araç kiralamaların önündeki engelin kalktığını ve araç kiralamanın daha avantajlı hale geldiğini dile getiren Gündüz, Resmi Gazetede yayınlanan “Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’e dikkat çekti. Eren Gündüz, yurt içi hususi taşımacılık için gerekli olan K2 belgesine dair değişiklik ile uzun dönemli araç kiralama sektöründe, daralan toplam araç parkının yeniden eski seviyelerine getirilmesi yönünde büyük bir fırsat yaratıldığını vurguladı. Gündüz; “Karayolu Taşıma Yönetmeliği uyarınca, K2 belgesini almak isteyenlerin en az 1 birim taşıta sahip olması gerekiyordu. Yeni düzenleme, kendi malını taşımak amacı ile ticari araca ihtiyaç duyan, özellikle küçük ölçekli işletmelere uzun süreli kiralama yöntemiyle ihtiyaç duydukları ticari aracı edinme ve bu sayede de öz kaynaklarını verimli bir şekilde ana faaliyet alanlarını geliştirmek için kullanma olanağı sağlayacak. Eski yönetmelikte işletmelerin ticari araç kiralayabilmesi için üzerine kayıtlı olan K2 belgesinde 1 adet özmal aracının olması ve bununda belgesine kayıtlı olması şartı vardı. Bu zorunluluk kalktı. Bu sayede, uzun dönemli araç kiralama sektörü açısından, araç parkını yeniden eski rakamlara getirmek için önemli bir fırsat yaratılmış oldu. Sektörümüz açısından oldukça önemli bir gelişme.” diye belirtti.

“Müşterilerimize kurumsal çözümler sunarak büyümeye devam ediyoruz” Avis Filo olarak sektörde büyümeye devam ettiklerini söyleyen Gündüz; “Müşteri sayımız artıyor, müşteri segmentimiz hizmet ve ürün çeşitliliğimizle birlikte genişliyor. Müşterilerimizin beklentileriyle uyumlu olarak, kendilerini yakından tanıyan deneyimler kurgulayıp, ihtiyaca özel hizmet, ürün ve kampanyalar sunmamız, müşterilerimizle markalarımızın yakınlaşmasını sağlıyor. Sektör, KOBİ’lerin talebine bağlı olarak son beş yılda ciddi bir büyüme trendine girmişti. Bu hareketliliğin önümüzdeki dönemde de devam edeceğini düşünüyoruz. Operasyonel araç kiralama, ekonomik aktivitenin artması ile birlikte verim ve avantaj sağlamasıyla tercih unsuru olacaktır. Yaşanılan gelişmeler ile birlikte sektörümüzde olan talebin daha da artacağını ve yılı da oldukça iyi kapatacağını öngörüyoruz.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ