BULGARİSTAN GEÇİŞLERİ İÇİN VAKİT KAYBETMEDEN DKV’DEN KUTUNUZU ALIN

BULGARİSTAN GEÇİŞLERİ İÇİN VAKİT KAYBETMEDEN DKV’DEN KUTUNUZU ALIN
  • Genel
  • 3 Şubat 2020 15:22
  • A+
    A-

Türk nakliyecisi için Avrupa’ya geçişte kritik öneme sahip Bulgaristan, mart ayı itibarıyla kilometre bazlı elektronik otoyol sistemine geçiyor. Öngörülü davranarak yeni sisteme geçişten önce bu ülkeyle anlaşmalarını yapan DKV, sadece Bulgaristan için hizmete sunduğu BG Toll kutusu ile nakliyecilere hem operasyonel kolaylık hem de DKV geçerliliği ile finansman sağlayacak.

Uluslararası nakliyecilerimizin Avrupa’ya çıkışlarında en çok kullanmak zorunda kaldıkları ülkelerden Bulgaristan da elektronik otoyol geçiş sistemine geçme kararı aldı. Mart ayı itibarıyla Bulgaristan’da bir gün geçerliliği olan vinyet sisteminden çıkılarak elektronik otoyol sistemine geçilecek. Yeni sistem dâhilinde uluslararası nakliye yapan firmalar, ülkede geçirilen süreden bağımsız olarak, kilometre başına ödeme yapacaklar. Bu uygulama değişikliği, Bulgaristan’da yaklaşık 350 kilometrelik bir yol yapan Türk nakliyecinin maliyetini artıracak.

Akaryakıt kartı ve tamamlayıcı yol hizmetleri alanında Avrupa’da sektörün lider firması olan DKV Euro Service, sadece Bulgaristan’da geçerli olacak BG Toll adlı yeni geçiş kutusunu hizmete sundu. Bu sayede DKV nakliyecilere Bulgaristan geçişlerinde hem operasyonel kolaylık hem de DKV geçerliliği ile finansman sağlayacak.

REKLAM ALANI

Öngörülü davranarak Bulgaristan’la anlaşmalarını yeni sisteme geçişten önce yaptıklarını ifade eden DKV Euro Service Türkiye Ülke Müdürü Deniz Çokcoş Sezer, geçiş sürecinde yaşanacak yoğunluktan etkilenmemeleri için, nakliyecilere Bulgaristan kutularını vakit kaybetmeden temin etmelerini öneriyor:

“Bu yeni sistemle artık kilometre başına ücret ödeneceği için, Bulgaristan geçişleri için de kutu temin etmek gerekecek. Nakliyecilerimiz, bize başvurduklarında daha Türkiye’den çıkış yapmadan bu sorunu da çözmüş olacaklar. Ancak geçiş aşamasında kutuların teslimatında yoğunluk yaşanacağını öngörüyoruz. Bu dönemde müşterilerimizin mağdur olmaması adına, kutular temin edilene kadar DKV websitesi üzerinden (www.dkv-euroservice.com/tr/) elektronik bilet temini sürecini başlatıyoruz. Geçiş sürecinde internet sitemizden DKV Card bilgisi ile ödemelerini gerçekleştirebilecekler.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ