Citroen’in Elektriklileri Start Aldı

Citroen’in Elektriklileri Start Aldı
  • Genel
  • 26 Kasım 2019 15:31
  • A+
    A-

Citroën 2019 yılının ilk yarısında elde ettiği yüzde 9,2’lik pazar payı ile Avrupa’da 6.sırada yer alıyor. Marka bugüne kadar süregelen bu başarıyı bundan sonra da devam ettirmek için 2018 yılında “Inspired by pro” stratejisini devreye aldı ve söz konusu stratejiyi “Manufacture” adında bir satış sonrası hizmetler stratejisi ile destekledi.

2025’e KADAR TAMAMEN ELEKTRİKLENECEK

Citroen ailesi elektriklenmeye devam ediyor. Bu strateji, yeni Berlingo Van, Jumpy, Jumper ürün gamı ile profesyonellerin ve ticari araç kullanıcılarının tüm gereksinimlerini karşılayan özel çözümler üretmeyi amaçlıyor. Marka, 2025 yılına kadar elektrikliye geçiş stratejisine uygun olarak birçok elektrikli modelini pazara sunmayı ve tamamen elektrikli bir ürün gamına geçmeyi hedefliyor.

REKLAM ALANI

ELEKTRİKLİ BERLINGO 2020’DE

Geliştirme ve üretim aşamasında uygulanan “Inspired by Pro” yaklaşımı, Manufacture adı altında yenilikçi bir yetkili satıcı ve servis ağı ile destekleniyor.

Söz konusu strateji ve yaklaşım markanın kullanıcıihtiyaç ve gereksinimlerineve aynı zamanda kullanıcıların konforlu bir marka deneyimi yaşamasına vermiş olduğu önemi gözler önüne seriyor. Yenilikçi yaklaşım ve çözümlerle enerji geçiş sürecine de öncülük etmek isteyen Citroën, hafif ticari araç ürün gamı için kapsamlı bir elektrikliye geçiş hamlesi başlatmış durumda.

CITROËN JUMPY GEÇİŞİN İLK MODELİ

Citroën Jumpy, kompakt van segmentinde çıtayı belirleyen ve çok sevilen Citroën Jumpy 2016 yılında tanıtıldı ve bu süre içerisinde 135.000 adet satıldı. Sağlam, dayanıklı ve geniş kargo alanı ile kullanışlı bir otomobil olan Citroën Jumpy beş farklı versiyonu ile satışa sunuluyor.

Tüm bu versiyonlar; yükseltilmiş süspansiyon, koruma plakası, artırılmış taşıma kapasitesi, sürüş destek sistemleri, konfor ve güvenliğe odaklı donanımlarla uzun mesafe kullanımı ve daha atak ve pratik özellikleriyle şehir içi sürüş olmak üzere üç farklı kullanıcı grubunu hedefliyor.

300 KM’LİK MENZİL

PSA’nın EMP2 çok-enerjili platformu üzerinde yükselen tamamen Elektrikli Jumpy kullanıcının gereksinimleri doğrultusunda iki farklı menzil versiyonuyla sunulacak. Kullanıma sunulan menzil çözümleri farklı hafif ticari araç kullanıcıları ve profesyonellerin günlük iş akışı göz önünde bulundurularak belirlendi.

Tamamen Elektrikli Jumpy’de 50 kWh kapasiteli batarya tek bir şarj ile WLTP döngüsüne göre 200 km ve 75 kWh kapasiteli batarya tek bir şarj ile ise WLTP döngüsüne göre 300 km menzil sunuyor.Tamamen Elektrikli Jumpy birçok avantajı da beraberinde getiriyor. İçten yanmalı motorların, özellikle dizel ile kıyaslandığında, Elektrikli Jumpy titreşimden uzak ve son derece sessiz bir sürüş sunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ