İNŞAATLARIN YENİ YILDIZ ADAYI: SCANIA XT

İNŞAATLARIN YENİ YILDIZ ADAYI: SCANIA XT
  • Genel
  • 23 Eylül 2017 11:55
  • A+
    A-

Scania, yeni modeli XT ile en zorlu inşaat sahalarının bile üstesinden kolayca gelmeyi hedefliyor. Araç, yeni kabini ve yüzde 100 SCR teknolojisiyle iddialı


Scania, geçen yıl lansmanını yaptığı uzun yol araçlarının ardından, zorlu inşaat koşullarında çalışan müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik yepyeni çözümler sunuyor. Uzun yol araçlarının, Avrupa’da gerçekleştirilen çok sayıda performans testlerinde kazandığı birincilik ödülleriyle başarısını kanıtlamasının ardından, XT ile inşaat sektöründe de çıtayı yükseltmeyi hedefliyor. Scania XT, 4×2 çekicilerden 6×4 ve 8×4 kamyonlara kadar tüm dingil konfigürasyonlarıyla birlikte tercih edilebiliyor.

105 milyon euroluk yatırım

Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü İlhami Eksin, İnşaat sektörünün, ülkemiz ekonomisinin can damarlarından biri olduğunu ifade etti ve Yeni Nesil Scania inşaat araçlarının sağlamlık, kullanım kolaylığı, güvenlik ve düşük işletme maliyeti ile önemli bir fark yaratacağını belirtti. Eksin, Scania’nın uzun yol serisinde ulaştığı başarıyı, zorlu koşullarda çalışan inşaat araçlarında da yakalayacağından emin olduğunu belirterek şunları söyledi: “Yeni nesil araçlar için yapılan 2 milyar euroluk yatırımların ardından, Scania XT’nin geliştirilmesi için 105 milyon euro ilave yatırım yapıldı. Geçen yıl S, R ve G kabinleri müşterilerimizin beğenisine sunmuştuk. Bugün yeni G kabin varyantlarının ve P kabinin lansmanını yapıyoruz. Scania XT, müşterilerimizin beklentilerinin ötesinde bir fayda sağlayacak şekilde tasarlandı. Araçların kesintisiz çalışabilmesi için dayanıklılık en üst seviyeye çıkarıldı. Yeni teknolojiler, müşterilerimizin kazançlarını artırmak ve işletme maliyetlerini düşürmek amacıyla sektör standartlarının oldukça üzerindeki testlerle optimize edildi.”

İkinci yarıda gelecek

REKLAM ALANI

Scania XT’yi 2018 yılının ikinci yarısında Türkiye pazarına sunacaklarını söyleyen Eksin şöyle devam etti: “Ülkemizde mega projeler hız kesmeden devam ediyor. İnşaat şu anda ülke ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri. Zorlu koşullarda faaliyet gösteren firmalarımıza Scania’nın bugüne kadar ürettiği en dayanıklı aracı olan, Scania XT ile önemli bir avantaj sunuyoruz. Kabin seçeneklerimiz, her türlü ihtiyaca cevap verebilen motor alternatiflerimiz, çözüm odaklı finansman ve satış sonrası hizmetlerimiz ile sektörde fark yaratacağız.”

730 beygire kadar

Scania XT, kabin önünden 150 mm çıkıntılı bir çelik tampona sahip. Çıkıntılı ayna tasarımı, ön far koruma kafesi ve çelik tampon, “XT” Logosu ile birlikte aracın güçlü görüntüsündeki en önemli bileşenleri oluşturuyor. Yolcu tarafındaki çamurluğun üstünde yer alan yük kontrol basamağı, yüksek hava emiş ve dikey egzoz çıkışı ile kabin çevresindeki görüntü tamamlanıyor. Ayrıca kapı altı XT led farlarından, XT koltuk döşemelerine kadar pek çok aksesuar müşterilerin tercihine sunuluyor. Scania, yüzde 100 SCR ile çalışan Euro 6 motor seçeneklerini sürekli olarak yenileyerek zenginleştiriyor. 9 litre ve 13 litrelik sıralı ile 16 litrelik V8’lerden oluşan üç motor ailesiyle, 280-730 beygir gücü aralığında 13 farklı motor seçeneği müşterilerin beğenisine sunuluyor. Üstelik Scania XT, eksiksiz, bütün motor seçenekleri ile birlikte tercih edilebiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ