İPRAGAZ’DA 3. DÖNEM: ‘BÜYÜME DÖNEMİ’

İPRAGAZ’DA 3. DÖNEM: ‘BÜYÜME DÖNEMİ’
  • Genel
  • 26 Aralık 2017 16:28
  • A+
    A-

İpragaz’ın yeni CEO’su Eyüp Aratay, 56 yıllık enerji devinde ‘Kuruluş’ ve ‘Dönüşüm’ dönemlerinin ardından 3’üncü dönemin başladığını açıkladı. Aratay, İpragaz’ın tüpgaz, otomotiv yakıtları ve dökme gaz olmak üzere 3 segmentte büyümeyi hedeflediğini belirtti.


İpragaz’ın 56 yıllık tarihindeki üçüncü üst yöneticisi olan Eyüp Aratay, Türkiye enerji sektörünün köklü markasının yeni dönemini, yeni yapısını ve yeni hedeflerini anlattı. İpragaz CEO’luğu görevini 30 Eylül’de aldıktan sonra, Türkiye genelinde bizzat düzenlediği toplantı ve ziyaretlerle 1.000’e yakın personel ve bayiye yeni dönemi yüz yüze anlatan Eyüp Aratay, adeta tüm Türkiye’yi kat etmiş oldu. İpragaz’ın, gerçekleştirdiği ‘ilk’ler ve ‘en’lerin yanı sıra özgün birçok özelliği ile Türkiye’nin istisnai ve örnek bir kuruluşu olduğuna dikkat çeken Eyüp Aratay, “Bunlardan biri de hiç şüphesiz, 1961 yılından bu günlere kendisini taşıyan istikrardır. İpragaz her alanda istikrarlı olduğu gibi üst yönetimde de benzeri görülmemiş bir kararlılık göstermektedir. Ben İpragaz’ın 56’ncı yılında bu görevi üstlenen 3’üncü üst yöneticiyim. İpragaz, 1961 – 2000 yılları arasındaki Yücel Kurttepeli döneminde ‘Kuruluş Dönemi’ni, 2000 – 2017 yılları arasında Selim Şiper ile de ‘Dönüşüm Dönemi’ni tamamladı. Şimdi ise 3’üncü döneme ve yeni bir döneme girdik; ‘Büyüme Dönemi’. İpragaz bu dönem ‘Birlikten büyüyen güç’ olacak” dedi.

2 bin kişiye yakın istihdam

İpragaz’ın 3. döneminde 3 ana mottosunu da ‘Daha Yüksek’, ’Daha Güçlü’ ve ‘Daha Hızlı’ olarak açıklayan Eyüp Aratay, “Büyüme dönemimizde ‘Daha Yüksek’, yeni ve güçlü hedeflerimizi, geleceğimiz seviyeyi belirtiyor. Biz bu yeni dönemimizde yıllık planlamalarımızın yanı sıra 5 yerine 3’er yıllık planlamalarla ilerleyeceğiz. Gelecek planlarımızda, satış hacmi ile birlikte, karlılıkta da büyümeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu. “3. Dönem hedeflerimize, ‘birlikten büyüyen güç’ olarak, çalışanlarımızla, bayilerimizle beraber ulaşacağız” sözleri ile ‘Daha Güçlü’ mottosuna açıklık getiren Eyüp Aratay, “İpragaz, 1.383 çalışanı ve bayileri ile sağladığı 16.000 kişilik dolaylı istihdamla birlikte köklü ve büyük bir aile. Kıdem ortalamamız 8 yıl gibi uzun bir süre. Hali hazırda kıdemde 30 yılı aşan arkadaşlarımız var” dedi.

Hızın temel şartı teknoloji

REKLAM ALANI

Günümüzde ‘Daha Hızlı’ olabilmenin temel şartının teknoloji olduğunu vurgulayan İpragaz CEO’su Eyüp Aratay, “İpragaz olarak, her zaman öncülük ettiğimiz teknoloji alanında da yine bir ilke imza atıyoruz. Teknoloji altyapısını, dijital dönüşüm ve CRM stratejilerine paralel olarak yeniliyoruz. Bu doğrultuda İpragaz’ın teknoloji altyapısı; Türkiye’de ilk ve tek, Avrupa’da ise ilk 4-5 şirketten biri olarak SAP HANA’ya dönüşüyor. Artık sonuçlanma aşamasına yaklaştığımız bu dönüşüm ile birlikte, geleceğin teknolojik altyapısını bugünden kullanmaya başlayacağız. Bu dönüşüm ile birlikte veri işleme hızımız, depolama kapasitemiz ciddi oranda artacak. Sistemin hem kabiliyeti, hem de marka, ürün, coğrafi kullanım kapsamı artacak ve gelecekteki yeniliklere açık olacak. Böylece, şirketin tüm birimleri, pazardaki fırsatlara, müşteri beklentilerine ve potansiyel büyüme alanlarına daha hızlı reaksiyon verebilecek. Değişen ve dönüşen İpragaz, sürdürülebilir bir büyüme için hızın öneminin bilinciyle; daha hızlı düşünecek ve daha hızlı harekete geçecek” açıklamasında bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ