Iveco, yeni bir vizyon ile geliyor

Iveco, yeni bir vizyon ile geliyor
  • Genel
  • 7 Ekim 2020 09:37
  • A+
    A-


IVECO Marka Başkanı Thomas Hilse, açıklamasında IVECO’nun doğalgazla başlayıp LNG, hidrojen ve Biyo-LNG ile karbon nötr olma yolunda ilerlediğinin altını çizdi. IVECO; sektör temsilcileri ve gazetecilerin İspanya ve Avrupa’daki doğalgaz ve yenilenebilir gaz durumunu ele aldıkları “Yeşil Gaz Mobilite Zirvesi”, 8. Gasnam Kongresinde yer aldı. Gasnam, İspanya ve Portekiz’de kara ve deniz taşımacılığında doğalgaz ile yenilenebilir gaz (Biyo-metan ve hidrojen) kullanımını teşvik eden bir kurum ve şu anda enerji, otomotiv, mühendislik, tedarik, taşımacılık firmaları başta olmak üzere farklı sektörlerden 135 üyesi bulunuyor.

21, 22 ve 23 Eylül’de sanal olarak gerçekleşen etkinliğe 20’den fazla kurum ve kişi katıldı ve alternatif yakıt seçeneklerinin avantajları ile performansları analiz edildi. Doğalgaz teknolojisinin öncülerinden, 35 binden fazla doğalgazlı araç satan ve tüm ürün yelpazesinde doğalgazlı araçları olan IVECO da etkinliğin anahtar katılımcılarındandı.

Etkinlikte IVECO Marka Başkanı Thomas Hilse, sürdürülebilir karayolu taşımacılığı için IVECO’nun gelecek vizyonunu anlattı. Hilse şunları söyledi; “Sıfır salınım hedefi, müşterinin misyon ve uygulamalarına göre farklı teknolojilerle erişeceğimiz bir hedef. Herkese uyacak tek bir çözüm yok. IVECO’nun karbon nötr hedefi doğalgazla başladı, LNG, ardından hidrojen ve biyo-LNG ile devam etti: Yeşil mobilite için çok geniş seçeneklerimiz var.”

REKLAM ALANI
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı IVECO-S-WAY-NP.jpg

Ticarî ve Özel Araçlar Küresel Üretim Direktörü Ángel Rodríguez Lagunilla ise sürdürülebilirliğin IVECO’nun temel dayanağı olduğunu belirterek IVECO’nun bunu doğalgaz teknolojisine olan bağlılığı ve tüm ürün yelpazelerinde doğalgazlı araçları olmasıyla gösterdiğini belirtti ve tüm bunlara da sürdürülebilir süreçlerle eriştiklerini söyledi.

Konferansın karayolu ve deniz taşımacılığında alternatif teknolojiler için referans noktası oluşturan ilk gününde IVECO Ürün Geliştirme ve Mühendislik Başkan Yardımcısı Pablo Cebrián, “Hidrojenle Mobilite: Gittikçe Yaklaşan Gelecek” konulu panelde 2030’daki salınım azaltma hedefleri ile 2050’deki karbon nötr olma hedeflerine ulaşmak için mevcut ve geliştirilen tüm teknolojilere ihtiyaç olduğunu belirterek hidrojenin uzun mesafe taşımacılıkta en iyi gelecek alternatifi olduğunu ve önümüzdeki beş yılda bunu mümkün kılacak teknolojilerin muazzam bir hızla yükseleceğini söyledi.

IVECO: Karayolu taşımacılığında doğalgazın kullanımını aktif biçimde teşvik ediyor

Doğalgazın karayolu taşımacılığında kullanımı ve geliştirilmesinde öncü olan IVECO, enerji dengesi, performans ve azalan salınımlar sayesinde karayolu taşımacılığında tek gerçek ve mevcut alternatif olan bu sürdürülebilir yakıta kendini adamıştır. Gazın depolanması kullanılabilirliği, güvenliği ve düşük maliyeti, görevleri ne olursa olsun karayolu taşımacılığı için doğalgazı güvenli bir çözüm hâline getirmektedir.

Dünya çapında 35 binden fazla doğal gazlı araç satışıyla IVECO, doğalgazlı ticarî araç teknolojisinde mutlak dünya lideridir. Marka, şu anda tüm ürün yelpazesinde doğalgazlı modeller sunan tek üreticidir. Bu modeller 136 ilâ 460 beygirlik üç farklı motor ailesi içermekte olup araçların tonajı 3,5 ilâ 40 ton arasındadır. Bu araçlardan biri de 460 beygirlik motoruyla pazarda 1,600 kilometre menzil sunan tek araç IVECO S-WAY NP 460’dir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ