DAF CF Electric ile Taşımacılık Boyut Atlıyor

DAF CF Electric ile Taşımacılık Boyut Atlıyor
  • Genel
  • 27 Kasım 2019 09:30

DAF Trucks, 6×2 sert şasili CF Elektric’i tanıttı. İlk araçlar, yıl sonunda Hollanda atık yok etme firmaları HVC ve ROVA’nın çöp kamyonları olarak sahada test edilecek.

DAF 2018 yılının sonundan bu yana, ilk DAF CF Electric, Peter Appel, Simon Loos ve Tinie Manders ile süpermarket zinciri Jumbo dahil olmak üzere çeşitli Hollanda nakliye şirketleri için 4×2 traktör olarak faaliyet gösteriyor. Süpermarketler ve dağıtım merkezleri gibi varış yerlerine malların taşımasını sağlayan kamyonlar verimliliğiyle ön plana çıkıyor.

Alman lojistik firması Rhenus şu anda bölgesel konteyner taşımacılığı için iki CF Elektric kullanırken verimliliği, çok amaçlı ve pratik kullanılabilirliği sayesinde DAF CF Electric, bu yılın başlarında prestijli “Yeşil Kamyon Ödülü” nü kazandı.

30 DAKİKADA YÜZDE 80 ŞARJ

Kamyonun elektrikli VDL E-güç aktarma organı, 210 kW güç ve 2.000 Nm tork sağlarken – tıpkı CF Elektrikli traktör gibi. Aktarma organı, 170 kWh’lik enerji içeriğine sahip bir pil takımı tarafından destekleniyor.Çöp kamyonları genellikle boşaltım için birkaç saatte bir depoya geri dönerken, elektrikli kamyonlar sadece 30 dakikada pil kapasitesini %80  oranında şarj edebilmektedir.

Rotterdam şehri ve Eindhoven bölgesi de, yeraltı konteynerlerinden çöp toplamak için yükleme vinci ile birlikte DAF CF Electric kullanacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ