Kalabalık yolculuğun konforlu adresi

Kalabalık yolculuğun konforlu adresi

Ford, binek modelleriyle olduğu kadar ticari alanda da iddialı markalar arasında yer alıyor. Geniş alileler ve özel ulaştırma alanları için geliştirilen Tourneo Custom, 9 kişiye ferah bir alan sunuyor.

Türkiye’de hafif ticari araç tarafında beğeni kazanan Ford, binek modelleriyle olduğu kadar ticari alanda da iddialı markalar arasında yer alıyor. Özellikle Türkiye pazarında küçük ve orta boy ticari modelleriyle zirveye oynayan marka, bu durumu haklı çıkaracak başarılı oyuncularıyla öne çıkıyor. Bunlardan biri olan Tourneo Custom, yeni nesliyle çok daha şık hale getirildi. Sportif tasarımı ve dinamik görünümüyle dikkat çeken araç, bu ayki konuklarımız arasında yerini aldı. 8+1 oturma düzenine sahip olan araç, bize güçlü versiyonuyla eşlik etti. Büyük logolu ön panjur, çekik farlar ve LED aydınlatmalar, araca sportif bir görünüm kazandırmış. Öne doğru alçalan tasarım, ön görüşü de rahatlatıyor. Arka tasarım nispeten daha sade. Profilde ise aracın ne kadar uzun olduğu ortaya çıkıyor. Yüksek omuz çizgisi şık tasarımı tamamlıyor. Aracın her iki tarafında da sürgülü kapı olması, iniş binişleri rahatlatıyor.

KOKPİT GENİŞ VE HAVADAR

Ford ailesinin diğer üyelerine benzeyen konsol, daha önce Ford kullananlar için alışma sürecini oldukça kısaltıyor. Kokpit gayet geniş ve havadar. Direksiyon üzerinde yer alan kısa yol tuşları medya ve yol bilgisayarını yönetmeye yarıyor. Gösterge panelleri ortasında yer alan yol bilgisayarı aracın tüm özelliklerini izlemeye yetiyor. Kapı kenarlarında yer alan geniş gözler aracın birçok kısmında yer alırken, direksiyon simidinin üst kısmında kalan saklama gözünde şarj ve USB girişi bulunuyor. Arka kısımda ise yolcular için tüm rahatlıklar düşünülmüş. Kapı girişinin üst kısmında yolcular için ayrı bir klima sistemine yer verilmiş.

ORTALAMA TÜKETİMİ 7.1 LİTRE

Ford Tourneo Custom’da 2.0 litrelik 4 silindirli dizel motora görev veriliyor. 170 beygir güç ve 405 m tork üreten motor, ağırlığı 2 tonun üzerinde olan aracı rahatlıkla hareket ettiriyor. Gücünü 6 ileri çift kavramalı otomatik şanzımanla ön aksa ileten motor, 7.1 litrelik ortalama tüketimiyle de de öne çıkıyor. Bizim kullanımımızda 9 litrelik ortalamayı tutturan araç, sınıfının makul tüketimli temsilcileri arasında yer alıyor.

ZENGİN BİR DONANIMA SAHİP

Tourneo Custom’da standart olarak ESP, Dinamik Tork Kontrolüne ek olarak sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıklarını içeriyor. Yeni nesil sürüş destek sistemi, sürücünün istemeden şeritten ayrılmasına ya da direksiyon başında yorulması durumunda sürücüyü uyarıyor. Yol tutuş konusunda ticari bir araçtan beklenmeyecek kadar başarılı olan araç, sert hareketlerde uzunluk ve genişliğinden dolayı kaymalar yaşasa da ESP buna izin vermiyor. Kullanım şekli konusunda Ford’un diğer üyelerini kullananların bu araçta hiçbir zorluk çekemeyeceğine inanıyorum ve binek otomobil kullanım şekliyle sürücüyü hiç yormuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ