Lojistik sektörünün küresel liderlerinden UPS, 27 adet Mercedes-Benz kamyonunu araç filosuna dahil etti

Lojistik sektörünün küresel liderlerinden UPS, 27 adet Mercedes-Benz kamyonunu araç filosuna dahil etti

Türkiye’de 1988 yılından bugüne paket ve kargo taşımacılığı alanında faaliyet gösteren UPS, 23 adet Mercedes-Benz Actros 2541 L/NR, 2 adet Mercedes-Benz Actros 1841 LSNRL ve 2 adet Mercedes-Benz Atego 816 model kamyonu, Mercedes-Benz Türk Pazarlama Merkezi’nde yapılan törenle teslim aldı.

Mercedes-Benz Türk’ün İstanbul Esenyurt’ta bulunan tesislerinde düzenlenen törende, Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır, Kamyon Filo Satış Müdürü Alper Kurt, Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii Mengerler Ticaret Türk Yönetim Kurulu Üyesi Hayrettin Karaboğa, İstanbul Genel Müdürü Nusret Güldalı, Kamyon Satış Müdürü Aytolan Yılmaz ve Çekici Satış Müdürü Cihan Ekinci ile UPS Türkiye Genel Müdürü Ufku Akaltan, Operasyon Direktörü Burak Kılıç, Finans ve Muhasebe Müdürü Ahmet Gülgör, Araç Filo Yönetim Müdürü Garip Ekenel ve Kademe Yöneticisi Fahri Sınar bir araya geldiler.

Teslimat töreninde konuşma yapan UPS Türkiye Genel Müdürü Ufku Akaltan, “Dünya çapında 220’den fazla ülke ve bölgede, Türkiye’de ise 81 ilde yurt dışı ve yurt içi ekspres paket, kargo taşımacılığı, tedarik zinciri çözümleri, gümrükleme ve depolama hizmetleri sunuyoruz. Farklı sektörlerdeki hem büyük işletmelerin hem de KOBİ’lerin yeni pazarlara kolayca ulaşmalarını sağlıyor, ticaretlerine hız kazandırıyoruz. Müşterilerimize her zaman hızlı, güvenilir ve kaliteli hizmet sunmaya devam etmek için ihtiyaçlarını değerlendiriyor ve gerekli alanlara yatırım yapıyoruz. Bu yılki araç yatırımlarımız da bunlardan biri. Araç filomuzdaki kamyonları yenilerken daha çevreci olanları tercih ettik. Bunun için de ihtiyacımıza uygun araçları sağlayan ve satış sonrası servis hizmetiyle de yanımızda olacak Mercedes-Benz Türk’ü iş ortağımız olarak seçtik. Türkiye’de büyümeye devam ediyoruz ve yatırımlarımızla gelecek dönemde de bu büyümeyi sürdürmeyi hedefliyoruz.” diyerek sözlerini bitirdi.

Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, törende temsili olarak bulundurulan Actros model kamyonları göstererek “UPS Türkiye’nin tercihi olan kamyonlarımızın sundukları güvenilirlik, yakıt değerleri, teknik ve ergonomik donanımları ve uzun bakım aralıkları, bu tercihlerinde etkili olmuştur. UPS Türkiye’ye ürünlerimize ve bizlere duydukları güven için teşekkür ederiz. UPS, ürünlerimizi tercih etmekle bir alım yapmış olmaktan öte, bundan sonra iş ortağımız olmuştur. Bu alımla başlayan işbirliğimizin uzun soluklu olması için Mercedes-Benz Türk olarak elimizden gelen desteği vermeye hazır olduğumuzu altını çizerek belirtmek isterim.” şeklinde konuştu.

Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır ise “Bu işbirliğinde desteği olan UPS Türkiye yönetici ve çalışanlarını, yetkili bayimiz Mengerler Ticaret Türk İstanbul’un yönetici ve çalışanlarını ve tüm ekip arkadaşlarımı bizleri biraraya getirdikleri için tebrik ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum. Mercedes-Benz Actros 2541 başta olmak üzere seçimi yapılan kamyonlar tamamen UPS Türkiye’nin ihtiyacına uygun halde konfigüre edilmiştir. İhtiyaca uygun kamyonları sunabiliyor olmak Mercedes-Benz Türk olarak bizlerin en güçlü ayrıcalıklarından biridir.” ifadelerini kullandı.

Mercedes-Benz Türk UPS Teslimatı Bahadır Özbayır_Ufku Akaltan

Mercedes-Benz Actros 2541 L/NR hakkında

Mercedes-Benz Actros 2541, 12 lt motor ile 408 HP güç üretebilen, 4500 mm aks mesafesi ile yaklaşık 7 metre üstyapı montaj uzunluğuna sahip, 315/60 22,5 lastikler ile 878 mm şasi yükseklik değerine ulaşabilen 6×2 çekiş düzenine sahip Mercedes-Benz’in nakliye tipi kamyonu olma özelliği taşıyor. Düşük şasi yüksekliği sayesinde daha fazla hacimli yük taşımaya elverişli, hava süspansiyonlu Mercedes-Benz 2541 L/NR, şehirlerarası başta olmak üzere şehir içi yük taşımacılığında da kullanıcısına avantajlar sağlıyor. Bu aracın sahibi tek seferde maksimum yükü taşıyarak hem zamandan hem de yakıttan maksimum tasarruf sağlıyor, verimlilik ve karlılığını arttırıyor.

UPS Türkiye’ye kullanım alanlarına özel konfigüre edilen araçlarda arka akslar haricinde ön aksları da sürüş konforunu arttırmak amacı ile çelik yerine havalı süspansiyona sahip. İşletme maliyetlerini düşürmek ve daha etkin bir frenleme için retarder, sürüş konforu ve düşük yakıt tüketimi için powershift otomatik şanzıman, uzun menzil için 590 lt aluminyum yakıt deposu, römork bağlantısı için Rockinger çeki tertibatı, konforlu tip kabin süspansiyonu ve sürücü koltuğu, kabin içi konforlu tip lüks yatak Mercedes-Benz 2541 L/NR model kamyonun standart donanımlarının yalnızca bir kısmını oluşturuyor.

Mercedes-Benz Türk UPS Teslimatı Süer Sülün_Ufku Akaltan

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ