Mercedes-Benz EQC 4×4-2 Konsepti karşınızda

Mercedes-Benz EQC 4×4-2 Konsepti karşınızda
  • Genel
  • 21 Ekim 2020 08:23
  • A+
    A-

Mercedes son modellerinde tasarım için sınırlarını zorluyor. Bu kez sahnede önemli bir konsept var. Onun adı EQC 4×4-2. Mercedes’in en iddialı elektrikli modellerinden olan EQC’nin arazi kabiliyeti daha da güçlendirilmek için bir takım değişimlere gidilmiş.

İlk olarak modele yükseltme kiti uygulanmış. Bunun yanında daha büyük ve tırmanma kabiliyetini arttıracak lastikler takılmış. Yan çamurluklar yükseltme kiti ve lastik boyutuna ayak uydurması için daha da büyütülmüş. Model bu haliyle standart versiyonun su geçiş derinliğinden 40 cm daha yüksek hale gelmiş. Ayrıca 32.8 derece yaklaşma, 33 derece uzaklaşma açısı da modelde yapılan değişimler ile sağlanmış. Modelin standart versiyona göre 200 mm daha uzun olduğunu da belirtmek gerek.

Kokpitte değişim yok. Mercedes’in o alışıldık lüks esintileri içeride kendini gösteriyor. Orta konsoldaki ekran başarılı ve gösterge panelinin de dijital olduğunu biliyoruz. Bu iki ekranın birleşimiyle göze hoş bir yapı karşımıza çıkıyor. Modelde ekstra  olarak arazi modu da sunulmuş. Tahrik sistemi değişen bu modda, ek olarak orta konsolda arazi açıları ve gövdenin eğim durumunu gösteren detaylarda müşterilere sunuluyor.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ