Mercedes-Benz Travego 10. Yılını “Travego S” ile kutluyor!

Mercedes-Benz Travego 10. Yılını “Travego S” ile kutluyor!

Mercedes-Benz Türk’ün Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda 2005 yılında yapılan geniş kapsamlı yatırımlarla üretilmeye başlanan ve ürün yelpazesinin amiral gemisi olan Travego 10 yaşında.

Mercedes-Benz Türk, Travego’nun 10.yılı kapsamında “Travego 15-17 SHD” modellerini 2015 yılı boyunca “Travego S” (Special Edition) olarak ve sınırlı sayıda üretecek. Türkiye şehirlerarası otobüs sektörünün lideri Mercedes-Benz Türk A.Ş.’nin 2005 yılında gerçekleştirdiği geniş kapsamlı tesis ve ürün yatırımları sonucunda Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretimine başladığı amiral gemisi Travego, 10. yılını kutluyor.

Kullanıcısına en üst seviyede güvenlik, konfor, ergonomi, güç ve performans sunarak ekonomi ve yüksek kazanç için gerekli tüm şartları yerine getiren Mercedes-Benz Travego, 2015 yılı boyunca “Special Edition” olarak üretilecek.

REKLAM ALANI

2 akslı, 12 m uzunluğunda Travego 15 SHD modeli, 46 yolcu kapasiteli ve 428 PS (315 kW) gücünde, Euro 5 normuna uygun, sıralı 6 silindirli motorla donatılıyor. 3 akslı, 14 m uzunluğundaki Travego 17 SHD modeli ise 54 yolcu kapasiteli ve 503 PS (370 kW) gücünde, Euro 5 normuna uygun, V 8 motora sahip.

Mercedes-Benz Travego S (5)

Geniş kapsamlı aktif ve pasif güvenlik donanımına sahip olan Travego, en üst düzeyde güvenlik sunuyor. Travego’nun güvenlik donanımı, ön taraftan çarpışmalarda darbeyi emerek kaza anında sürücüyü koruyan “Ön Çarpışma Koruyucu Sistemi” (Front Collision Guard – FCG) ve bu amaçla tasarlanan ön aks, dengeli ve güvenli bir seyir sağlayan Elektronik Stabilite Programı – ESP, tekerleklerin frenleme anında kilitlenmesini engelleyen ABS, çekici tekerleklerin kaymasını engelleyen ve zorlu yol koşullarında dahi kaymadan kalkmayı sağlayan ASR, hızlı reaksiyon sağlayarak fren mesafesini azaltan Elektronik Frenleme Sistemi – EBS, yüksek yol tutuşu sağlayan Elektronik Seviye Kontrolü , araç içi kablolamayı azaltan ve etkin veri iletişimini sağlayan FPS (esnek programlanabilir kumanda ünitesi) ön ve arka tekerleklerde daha güçlü ve homojen fren etkisi sağlayan disk frenleri kapsıyor.

Mercedes-Benz Travego S (4)

Sürücü mahallinde kontrol kolaylığı sağlayan göstergeler, çok fonksiyonlu direksiyon, ergonomik sürücü koltuğu güvenli bir yolculuk için gerekli şartları sağlıyor.
Öte yandan Mercedes-Benz Türk’ün Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretilen Travego, yeni nesil koltukları, geniş koltuk mesafeleri, özel tasarlanan ön aks ve ilave akstaki bağımsız süspansiyon sayesinde ulaşılan sarsıntısız seyir özelliği, geniş bagaj hacmi kapasitesi, güçlü klima ve aydınlatma sistemleri ve kaliteli ses sistemiyle, yolcular için tüm beklentilerin ötesine geçecek üstün bir seyahat konforu sunarken, viraj dönüşlerinde güvenli görüş sağlayan, sis farına entegre viraj içi aydınlatma sistemi, her türlü hava şartında güvenli görüş sağlayan yağmur sensörü ve fasılalı ön silecekler, üstün aydınlatma performansı sağlayan Xenon farlar ve far yıkama sistemiyle de sürücüler için benzer bir sürüş konforu vaat ediyor.

Mercedes-Benz Travego S (2)

10. yılına özel olarak üretilen Travego S özel jet tasarımı, daha hafif ve daha şık alüminyum alaşımlı jantlar, araç içi yolcu konforunu arttıran ve daha hoş görünen koyu renk camlar, daha uzun ömürlü akü (225 Ah yerine 240 Ah) daha dayanıklı ve yüksek güvenilirlik standardı ve daha fazla yük taşıma kapasitesine sahip, otoban ve diğer yollarda her türlü yol koşullarına uyum sağlayabilen yeni tip Michelin HLZ lastikler, araç temizliği daha kolay, daha hoş görütüye sahip olan ahşap görünümlü kaplama , yeni tasarım ve tek renk yerine çift renk olan koltuk döşemeleri ile donatılıyor.
Travego, 45.000 km olan uzun bakım aralığı, piyasaya sunulduğu günden beri sorunsuz çalışan motorları, düşük bakım maliyetleri ve düşük yakıt tüketimiyle filoların ekonomik olarak da tercihi oluyor.

Müşterilerine sunduğu üstün teknoloji, güvenlik, sağlamlık ve dayanıklılığı uzun yıllar boyunca koruyan Travego, yüksek 2.el değeriyle de sahiplerinin kazancını arttırıyor. Travego’nun karoserisi, Hoşdere Fabrikası’nda kataforez daldırma boya tesisinde gördüğü işlem sayesinde, korozyona karşı en iyi şekilde korunarak uzun yıllar kalitesini koruyor. Mercedes-Benz’in yaygın servis ve yedek parça ağıyla da Travego, Türkiye’nin her yerinde kullanıcısının yanında yer alıyor.

Mercedes-Benz Travego S (3)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ