MERCEDES-BENZ TÜRK KONFOR ÇITASINI YÜKSELTİYOR

MERCEDES-BENZ TÜRK KONFOR ÇITASINI YÜKSELTİYOR

Mercedes-Benz Türk, Tourismo ürün gamına eklediği 2+1 koltuklu Tourismo 16 ile turizm ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı sektörünün yüksek konfor beklentilerine cevap veriyor

Mercedes-Benz Türk Tourismoxxx

Mercedes-Benz Türk tarafından Hoşdere fabrikasında üretilen Tourismo 15, 16 ve 17 modellerine bir yenisi ekleniyor. Türkiye pazarı için üretilen Euro 6 motorlu, 2+1 koltuklu Tourismo 16 RHD modeli tanıtıldı. 2015 Eylül – Aralık döneminin Mercedes-Benz otobüs açısından çok hareketli geçtiğine dikkat çeken Britta Seeger, Hoşdere Otobüs Fabrikası’nın 20. yılının ve Türkiye’de üretilen 75.000. otobüsün banttan inişinin kutlandığına dikkat çekti ve Tourismo RHD 2+1’in Türkiye pazarına sunulan Euro 6 uyumlu ilk Mercedes-Benz otobüsü olduğunu vurguladı. Mercedes-Benz Türk’ün otobüs üretimine 48 yıl önce başladığını ve bugüne kadar bu alana yapılan yatırım miktarının 400 milyon Euro’yu aştığını belirten Mercedes-Benz Türk Otobüs ve Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, ülkemizde satılan her iki otobüsten birinin Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretildiğini vurguladı.

REKLAM ALANI

Mercedes-Benz Tourismo 16 2+1 (2)

Yolcu ve sürücü için maksimum konfor

Tourismo’nun 2 +1 düzeninde yerleştirilen geniş “Relax” koltukları, 500 mm genişliğindeki koltuk minderleri, 50 mm genişliğindeki çift taraflı kolçakları ve daha yumuşak sırtlıklar ile yolcuya en üst düzeyde konfor sunuyor. Segmentinin en geniş diz mesafesine sahip olan Tourismo 16 2+1 bu özelliği ile de konforda fark yaratıyor. Yeni eklenen SPA (Şerit Takip Asistanı) ve AEBS (Aktif Acil Frenleme Sistemi) kritik durumlarda sürüş güvenliğini en üst düzeye taşımaktadır. 2 akslı Tourismo 16 RHD 2+1,13 m uzunluğunda 3,71 m yüksekliğinde ve 37 yolcu kapasiteli bir otobüs. Aracın 390 PS (290 kW) gücündeki sıralı 6 silindirli Euro 6 Mercedes-Benz motoru ise düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerlerinin yanısıra, yüksek bir performans sunuyor.

Mercedes-Benz Tourismo 16 2+1 (1)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ