NETLOG LOJİSTİK, LASTİKLERİNİ PROMETEON’A EMANET ETTİ

NETLOG LOJİSTİK, LASTİKLERİNİ PROMETEON’A EMANET ETTİ
  • Genel
  • 25 Aralık 2019 11:10

Dünyanın endüstriyel odaklı tek lastik şirketi, Pirelli marka premium endüstriyel ve ticari lastiklerin lisanslı üreticisi Prometeon Türkiye filolarla gerçekleştirdiği iş birliklerine şimdi Türkiye’nin en büyük entegre lojistik şirketi Netlog Lojistik ile devam ediyor.

Prometeon Türkiye, iş birliği kapsamında 4 yıl boyunca Netlog Lojistik’in filosundaki 2400 araçta 15 bin lastiğin yönetimini gerçekleştirecek.

2004 yılından bu yana tedarik zinciri yönetimi, depolama, dağıtım, taşımacılık, uluslararası taşımacılık ve satın alma alanlarında faaliyet gösteren Netlog Lojistik Grubu lastiklerini dünyanın endüstriyel lastik odaklı tek şirketi Prometeon’a emanet etti. İş birliği kapsamında Prometeon Türkiye, Netlog’un 2400 aracı kapsayan 15 bin lastiğinin yönetimini üstlenecek.

Öngörülebilir ve şeffaf bütçelerle lastik yönetimi

Dört yıl boyunca sürecek bu büyük çaplı iş birliği kapsamında; Prometeon Türkiye, Netlog Lojistik’in yurtiçi ve yurtdışı operasyonlarında hizmet veren araçlarına, tamamen Netlog Lojistik’e özel 9 lastik uzmanından oluşan ekibiyle, 7/24 özel hizmet verecek.

Netlog Lojistik’in 2400 aracındaki 15 bin lastiğin yönetimini üstlenen Prometeon, tamamen öngörülebilir ve şeffaf bütçelerle Netlog’a özel çözümler sunacak. Prometeon Türkiye’nin, lastiğin fiyatını kilometre fiyatına dönüştürdüğü, kilometre başı maliyetlendirme anlaşması kapsamında; doğru servis ve filo yönetimi ile lastiğin performansı ve yapacağı kilometre garanti altına alınıyor.

Günvaran: “Lastiğin fiyatını kilometre fiyatına dönüştürüyoruz, maliyetleri en aza indiriyoruz”

Prometeon Türkiye, Orta Doğu, Afrika, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar CEO’su Alp Günvaran ise, şunları söyledi: “İş birliğimiz kapsamında Prometeon Türkiye olarak Netlog Lojistik Grubu’nun 2400 aracı için lastik yönetimi, takibi ve raporlaması hizmetlerini sunacağız. 15 bin lastiğin ölçümünü, raporlamasını, ayrıca stok yönetimi ve takibini de yapacağız.

Bu sayede Netlog Lojistik’in lastik konusundaki maliyetlerini etkin bir şekilde yöneterek en aza indirmesine imkan sunacağız. Bu iş birliğindeki bir diğer önemli ayrıntı ise ürettiğimiz Pirelli marka lastiklere duyduğumuz büyük güven. Lastiklerimizin kat edeceği kilometre performansını doğru servis ve filo yönetimimiz sayesinde garanti altına alıyoruz. Lastiğin fiyatını kilometre fiyatına dönüştürüyor, yani aslında lastik gibi önemli ve operasyonel maliyetlerde öne çıkan bir kalemi optimize edip, iş ortağımız için öngörülebilir, yönetilebilir ve şeffaf hale getiriyoruz. Netlog Lojistik Prometeon’un ürettiği premium kalitedeki lastiklerde alacağı bu hizmet sayesinde hem tasarruf sağlayacak hem de operasyonel süreçlerini daha etkin yönetebilecek.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ