OKT Trailer ‘Geleceğe Daha Yakın’

OKT Trailer ‘Geleceğe Daha Yakın’
  • Genel
  • 22 Şubat 2020 13:02
  • A+
    A-

Treyler ve araç üstü ekipmanları sektörünün öncü firması OKT Trailer, 2019 yılını değerlendirerek 2020 yılında yapacağı çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.

OKT, “Geleceğe Daha Yakın!” mottosunu açıklayarak 2020 yılında Dünya’da ses getirecek yeni ürünü için start verdi.

2019 yılı için genel değerlendirmede bulunan OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş; “Müşterilerimizden gelen özel taleplere hızlı ve esnek cevap verebilme kabiliyetimiz ile 2019 yılı, teknolojik gelişmeleri daha yakından takibe aldığımız, farklı coğrafyalara özel çözümler ve ürünlerle sektör bazında değer kazandırdığımız bir yıl oldu. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz 2 yıl dünya genelinde ekonomik dalgalanma süreci yaşadık. Bu dönemde gelecek bakış açımız ile ön görüde bulunarak yaptığımız farklı pazar araştırmalarını uygulamaya alarak 2018 yılındaki üretim adetlerimizi 2019 yılında aynı ölçüde yükselttik ve daralan piyasada çalışmalarımızı aynı ivmede devam ettirdik. Ekonomik konjonktürün yaşandığı dönemde kaybımızın olmamasındaki en önemli husus öncesinde gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmalar ve pazar araştırmalarının başarıyla sonuçlanmasıdır. İlgili çalışmalar neticesinde yeni coğrafyaları bünyemize ekleyerek, Türkiye eksenindeki konumumuzu ihracat tarafına kaydırdık ve kapasitemizin %80’ini dış pazar payı olarak sürdürdük.”

REKLAM ALANI

‘ÖNCELİĞİMİZ; AR-GE ÇALIŞMALARI’

2019 Yılında hayata geçirdikleri önemli projelerden bahseden Hakan Maraş; “Kurulduğumuz günden bugüne meraklı yapımız ve daha iyiye ulaşma heyecanımız ile sürekli yenilik arayışı içerisinde olduk. Araştırma & geliştirme faaliyetlerine her dönem öncelik vererek; bilgisayar destekli ürün geliştirme çalışmalarımız sonucunda hem ürettiğimiz ürünlerden hem de sağladığımız sürdürülebilir ihracat katma değerinden elde ettiğimiz ciro ile %100’ünü kendi geliştirdiğimiz projelerden sağlayarak devlet fonuyla desteklenen Ar-Ge lisansını almaya hak kazandık. OKT Trailer, Curiostiy Center (Ar-Ge Merkezi) ile Türkiye’de sayılı, araç üstü ekipman ve treyler sektöründe ender firmalardan biri olmuştur. Ar-Ge çalışmalarımız kapsamında; dünyanın en büyük petrol üreticilerinden ARAMCO firmasının duyurduğu ADR sertifikalı ve SASO standartlarına uygun tanker yenileme projesinden onaylı Dünya’da ender Türkiye’de ilk ‘Shining Star’ ürününü ürettik. Ar-Ge çalışmalarımız içerisinde yürütülen farklı projelerimiz ile sektöründe Dünya’da sayılı markalar arasında yer alma yolunda çalışmalarımız devam etmektedir” diye konuştu.

‘SON 2 YILDIR PİYASA DURGUN’

Son iki yılda durgun geçen piyasanın bu yıl oldukça hareketli olacağı düşüncesini dile getiren OKT Trailer Genel Müdürü Hakan Maraş, 2020 yılında yapacak oldukları çalışmaların süreçlerinden bahsetti; “Teknolojiye dair her şeyi merak ediyoruz, Dünya pazarında sahip olduğumuz güçlü konumun en önemli dayanağı Ar-Ge çalışmalarımız ve ürünlerimizin yenilikçi tasarımlar olmasıdır. 2020 yılı teknolojinin konuştuğu, daha pratik, daha ergonomik tasarımların ön planda olacağı, inovasyonun daha çok önem arz ettiği bir yıl olacaktır. Biz de teknolojik gelişmeleri karşılamak ve hatta öncesinde harekete geçmek için geleceğe yönelik çalışıyor ve ürünlerimizi değişen teknolojiye uygun olarak geliştiriyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ