OKT’nin yıldızı ‘Shining Star’ tanıtıldı

OKT’nin yıldızı ‘Shining Star’ tanıtıldı

Uzun zamandır sektöre merak duygusunu yansıtan ve yeni marka konumlandırmasında merakı anlamlandıran üst yapı ve treyler şirketi OKT Trailer, yeni ürünü “Shining Star”ı dünyaya tanıttı.

Ar-Ge Merkezi “Curiostiy Center” açılış seremonisi ve Lansman organizasyonu ile ses getiren OKT, ilklere olan merakı, durmaksızın öğrenme tutkusu, hep daha iyiyi arama heyecanı, farklı bakış açısı, enerji veren, sinerji yaratan yapısı ile DNA’sındaki merak kodlarını; tasarım harikası, mühendislik sanatının çıktısı, özenli ve ustalık isteyen “Shining Star” ile ortaya çıkardı. Yurtdışından ve Türkiye’den birçok firma sahibi ve temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen organizasyonda tanıtılan, tamamen parlak, eşsiz mühendisliği ve mükemmel işçiliği ile üretilen, adını “Shining Star” koydukları konik tanker semi treyler’i ile OKT; günümüze kadar onay almış dünyadaki sayılı ve Türkiye’den yetkilendirilen ilk üretici olma ayrıcalığını kazanarak markasına ayrı bir değer kattı. İşte yeni marka konumlandırması “Curious For Better” ile hayata geçirilmiş, Curiosity Center’ın gözbebeği “Shining Star”ın özellikleri;

REKLAM ALANI

Proje odaklı müşteri beklentileri (POSE)

Özgün OKT know-how özellikleri üzerine sınırları zorlayan proje odaklı müşteri beklentileri analiz edildikten sonra özel alaşımlı alüminyum malzemenin konik-silindirik kesitli akaryakıt tankerine Türkiye’de ilk kez tasarımı, projelendirilmesi, üretilmesi, testle doğrulaması ve sertifikalandırması yapılarak bu projeye adapte edilmiştir.

SASO 2288/2005 standartlarına uygunluk

Müşteri beklentilerine adapte edilen ürünün SASO 2288/2005 standartlarına uygunluğu ise Uluslararası denetleme kuruluşu SGS tarafından onaylanıp belgelenmiştir. Böylece ulusal, bölgesel ve uluslararası standartlara uygunluğu teyit edilmiştir.

Ayna Parlaklığında Boyasız Dış Yüzey

Projeyi öne çıkaran farklılık, Türkiye ve Avrupa’da standartlarda üretilen akaryakıt tankerlerinin dış yanal yüzeylerine boya uygulaması yapılmasına karşın, ayna parlaklığında özel alaşımlı alüminyum malzeme kullanımı ile boya uygulamasını gerektirmemesidir. Boyasız dış yanal yüzey üretim prosesinin zorlayıcı noktaları; ayna parlaklığındaki özel alaşımlı alüminyum malzemenin elleçlenmesi ve plastik şekillendirme işlemi esnasında yüzeyde hasar ve kusur olmaksızın kaynak uygulaması ve montaj esnasında hatasız üretim yapılmasını zorunlu kılar.

Dünya çapındaki projede onaylı üretici

Dünyanın en büyük petrol üreticilerinden ARAMCO firmasının duyurduğu ADR sertifikalı ve SASO standartlarına uygun tanker yenileme programı, dünyadaki alüminyum akaryakıt tanker üreticileri için yeni bir Pazar fırsatı doğurmuştur. Türkiye’de treyler sektörünün önde gelen üreticilerinden biri olan OKT ; alüminyum tanker üretimindeki uzmanlığı, altyapısı, tecrübesi, özel ürün projelendirme kabiliyeti ve ihracata yatkınlığı sayesinde uluslararası platformda duyurulan böylesi önemli bir projede onaylı üretici oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ