OTOMOBİL KONFORUNU ARATMIYOR

OTOMOBİL KONFORUNU ARATMIYOR

Hafif ticari araç segmentinin yeni üyesi Mercedes-Benz Vito Tourer Select artık otomobil statüsünde. Verimli dizel motor seçenekleri ve konforuyla markanın binek modellerini aratmayan araç, VIP tasarımına en uygun model olarak öne çıkyor.


Hafif ticari araç segmentinde yer alan panelvan ve van karoser seçeneğiyle Vito modeli artık otomobil sıfatına büründü. Özellikle İstanbul’da köprü geçişlerinde büyük kolaylık sağlayacak olan model, sürücülerine keyifli yolculuklar sunuyor. Vito’nun ilk nesli 1996 yılından 2003 yılına dek sürerken, bu nesilde benzinli ünite 120 beygir güç ve dizel ünitelerde 122 ve 140 beygir güç üretebiliyordu. Vito modeli ikinci neslini ise 2003 yılından sonra başlayarak piyasaya sunulmuş ve günümüze dek gelmiştir. Bu nesilde de yeni teknolojiler sayesinde daha verimli dizel motorların geliştirilmesiyle birlikte 3 adet dizel motor yer almış. Bu motorlar 111-114 ve 116 BlueTec olarak adlandırılmıştır. Bizim konuğumuz olan 119 CDI ise güçlü motoru ve gerçekten otomobil konforuyla beğenimizi kazandı. Belirgin çizgilerin yer aldığı, ön kaput bir önceki karoser yapısına göre daha kaslı olmuş. Geniş far grupları LED destekli sunuluyor. Bu da görüntü kalitesini üst çıtaya taşımış. Artık daha büyük bir alan kapsayan far blokları, daha geniş bir ızgara ile sunuluyor. Tamamen sadelikten yana olan tasarım anlayışı Vito’da, tam bir makam aracı tadını veriyor. Dikiz aynaları araçla o kadar uyumlu büyüklükte olmuş ki göze batmıyor.

Sade tasarım

Aracın iç kısmına ilk adım attığınızda ön kısım üç kişiyi rahatlıkla kavrıyor ve yolculuklar keyifli oluyor. Ön paneldeki sadelik radyonun aracın tam göbeğine konumlandırılmış olması şık bir duruş olmuş. Aracın arka kısmına geçildiğinde ise 3 er karşılıklı koltuklu 6 kişilik bir bölümle karşılaşıyorsunuz. Tavanın neredeyse tamamının açılıyor olması çok keyifli bir yolculuk sunuyorken sadece iki koltuğun başında bulunan kol koymak için kollukların olması diğerlerinde neden yok sorusunu aklımıza getiriyor. Arkada yan camlar üç parmak genişliğinde açılma özelliğine sahip ve aracın içerisini havalandırmak gerektiğinde çok işe yarıyor. Araçtaki en güzel özellik ise her şeyin en sade şekilde konumlandırılmış olması. Araçtaki deri koltukların yerini kumaş döşemeler kaplayan versiyonlar da mevcut. Yolculuk konusunda da misafirlerini üzmeyen Vito Tourer Select, konfor konusunu üst çıtaya taşımış. Darbeleri başarılı bir şekilde emebilen araç, dinamikliğiyle dikkat çekiyor.

2.2 litrelik dizel performanslı

REKLAM ALANI

Yeni motor seçenekleriyle daha fazla performans ve ekonomi sunabilen Mercedes-Benz Vito Tourer Select, başarılı bir ünite ortaya çıkartmış. Bize konuk olan 119 CDI versiyonun 2.2 litrelik dizel ünite ile dikkat çeken araç, verimli kullanımıyla beğenimizi kazandı. 2.2 litrelik dizel ünite 3800d/d’dan itibaren 190 beygir güç, 1400d/d’dan itibaren 440 Nm’lik tork değeri sunuyor. Alt devirlerde bile oldukça tepkili olan araç, üst devirlerde tam performans sağlıyor. 7 ileri 7G-Tronic otomatik şanzımanla kombine edilen araç 0’dan 100 kilometre hıza 9,2 saniyede ulaşıyor. 70 litrelik depoya sahip olan araç tüketim konusunda da uzun menziller sunuyor. Fabrika verisi olarak 100 kilometrede ortalama 5,8 litrelik tüketim gerçekleştiren araç bizim sürüşümüz boyunca 7 litrelik bir tüketim gerçekleştirdi. Özellikle filolara kesin çözüm olmasının yanında geniş aileler içinde Mercedes-Benz iyi bir seçenek sunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ