Peugeot Boxer yeniden

Peugeot Boxer yeniden
  • Genel
  • 28 Ekim 2019 17:51

Peugeot Boxer, satışa sunulduğu günden bu yana 720 bin üretim adedine ulaştı. Modelde, markanın en güncel tasarım dilini ortaya koyan yeni ön ızgara Cast Iron detaylarla dikkat çekiyor. Daha heybetli ve güçlü bir görünüm sergileyen alt gövde öndeki koruyucu kalkan ve çamurluk ağzı kaplamaları ile bütünlük sergiliyor.

Peugeot Boxer, sıra dışı tasarımı ve yenilikçi çözümleriyle satışa sunulduğu günden bu yana 720.000 üretim adedine ulaştı ve VDL 2019 için benzersiz bir maceracıya dönüştürüldü. Peugeot’nun alışılmışın dışında tasarımıyla heyecan uyandıran eğlence aracı; Wanderlust Green, Mint, Alcantara Greval Grey ve doğal beyaz renklerinin bir arada kullanılmasıyla görsel açıdan son derece özgün bir duruş sergiliyor. Peugeot Rifter 4×4 Concept’in izinden giden araç; Dangel dört tekerlekten çekiş sistemi, özel lastikler ve artırılmış yerden yükseklik ile her türlü arazide yeni keşifler için tasarlandı.

GELENEKSEL KARAVAN KAVRAMININ DIŞINDA

Öncelikli görev geleneksel karavan kavramının dışına çıkmak ve Peugeot’nun bu tarz araçlara olan yenilikçi yaklaşımını gözler önüne sermekti. Özgürlüğe adanmış karavan gibi bir segment için tasarım detayları ve özel çözümler büyük önem taşıyor. Wanderlust Green gövde rengi sayesinde doğa ile benzersiz bir uyum yakalanıyor. Bu saten ve inci tonu doğa ile bütünleşmeyi kolaylaştırırken ferahlatıcı Mint gövdeyi belirli noktalarda güçlendiriyor ve eğimli Dark Chrome etiketler arka kısmı çevreliyor ve vurguluyor. Markanın en güncel tasarım dilini ortaya koyan yeni ön ızgara Cast Iron detaylarla dikkat çekiyor. Daha heybetli ve güçlü bir görünüm sergileyen alt gövde öndeki koruyucu kalkan ve çamurluk ağzı kaplamaları ile bütünlük sergiliyor. Ön bölümün gövde orantıları ön cam bölgesi ile uyumluluk sergiliyor. Bunun dışında ön cam ve ön tampon bölgesi de yenilendi. Gündüz olduğu gibi gecenin bir yarısı da kamp alanına dönmek son derece kolay. 8 LED’li aydınlatma modülü gecenin karanlığını aydınlatıyor. Her biri xxx watt gücünde aydınlatma modülleri Peugeot 508’den alındı.

DAHA DA GENİŞLETİLDİ

Peugeot Boxer L3 baz alınarak geliştirilen araç, 6 metre uzunluğu ile üç macera tutkununu rahat ettirmek üzere 10 metrekare yaşam alanına dönüştürüldü. Söz konusu alan; mutfak ile yemek, uyku, banyo ve sürücü kabini olmak üzere dört bölgeye ayrılmış durumda. Farklı noktalara entegre edilen çeşitli saklama alanları macera tutkunlarının tüm eşyalarını depolayacak alanı sunuyor. Dış tasarımla tezat oluşturan açık renk tonlarındaki iç mekân ferah bir kozayı andırıyor. Konsept araç için özel olarak tasarlanan ahşap uygulamalar, döşemeler ve kaplamalar kabin içine sıcaklık kazandırıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ