PİCK-UP SINIFININ YENİ OYUNCUSU

PİCK-UP SINIFININ YENİ OYUNCUSU

Renault, son dönemde marka sayısı hızla artan pick-up pazarına kayıtsız kalmadı. Marka, Alaskan ismini verdiği modelle, hem şık hem dayanıklı bir Fransız ortaya çıkarmış.

Fransız otomotiv üreticisi Renault, pick-up pazarındaki rekabete girmeye hazırlanıyor. Kısa bir süre önce üretimi açıklanan araç ilk kez, ilk gösteriminin gerçekleştirildiği Kolombiya’da satışa sunulacak. Sağlamlık ve konfor özellikleri ön plana çıkarılan araç, şık tasarımı ve 1 tonluk taşıma kapasitesiyle ilk anda bile sınıfının iddialı modelleri arasına girmeyi başarıyor.

Renault_Alaskan_4

REKLAM ALANI

18 yıldır Avrupa’da lider

Son 18 yıldır Avrupa’nın bir numaralı hafif ticari markası konumundaki Renault, Latin Amerika ve Afrika pazarlarında sahip olduğu güçlü pozisyonunu geliştirerek, üst düzey bir global oyuncu olmayı gözüne kestirdi. Geçen yıl 15 milyon adedi bulan hafif ticari araç pazarı, marka için de stratejik bir konumda. Bu rakamın 5 milyon adedi yani 3’te 1’ini Avrupa pazarı oluşturuyor. Gelecek planlarını anlatan Başkan Yardımcısı ve Hafif Ticari Araçlar Bölümü Global Başkanı Ashwani Gupta, “Bu göz kamaştırıcı pick-up tüm dünyadaki ticari ve bireysel müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak. Alaskan ile birlikte Renault’nun hafif ticari araçlarını üst düzey bölgesel oyuncu olmaktan çıkarıp üst düzey global bir oyuncu haline getireceğiz” dedi.

Renault_Alaskan_5

Güçlü ve ekonomik

Renault, yeni pick-up modelinde, kendini kanıtlamış dizel motorlarına yer veriyor. Markanın Master ailesinde de kullandığı 2.3 litrelik dCi motor, Alaskan’da görev yapıyor. 4 silindirli ve çift turbolu dizel motor, 160 ve 190 beygirlik iki seçeneğe sahip. Marka ayrıca farklı pazarlarda 2.5 litrelik dizel (160 ve 190 beygir) motorla da sahne alacak. 6 ileri manuel şanzımana sahip motorlarda 7 ileri otomatik vites, iki çeker veya 4 tekerlekten çekiş gibi alternatifler sunulacak. Aracın off-road koşullarında da ilerleyebilmesi için sürüş modları (2WD, 4H ve 4LO) da unutulmamış. Araçta elektronik sınırlı kaymalı diferansiyel, yokuşta kalkış desteği, yokuş iniş yardımcısı, ABS, EBD, ESP gibi güvenlik ve sürüş yardımcıları da sunuluyor.
Renault_Alaskan_9

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ