Prometeon Türkiye, 2019’a hızlı başladı

Prometeon Türkiye, 2019’a hızlı başladı
  • Genel
  • 25 Şubat 2019 10:46

75 ülkenin yönetim üssü rolünü üstlenen Prometeon Türkiye, 2019’a yurt çapındaki iş ortakları ve satış ekipleri ile buluşarak hızlı bir başlangıç yaptı.

Pirelli marka kamyon, otobüs, tarım ve OTR lastiklerinin lisanslı üreticisi Prometeon Türkiye, 2019 yılına Antalya’da yurt çapındaki iş ortakları ile buluşarak hızlı bir başlangıç yaptı. “BİRİZ” teması ile düzenlenen toplantıda iş ortakları ile 2018 değerlendirmesi yapıldı ve 2019 hedef ve planları paylaşıldı. Prometeon’un dünyadaki 4 ana bölgesinden birinin merkezi olarak, 75 ülkenin yönetim üssü rolünü üstlenen Prometeon Türkiye, 2019’a yurt çapındaki iş ortakları ve satış ekipleri ile buluşarak hızlı bir başlangıç yaptı. Ekonomist Emre Alkin’in de konuk konuşmacı olarak katıldığı toplantıda 2018 yılının değerlendirmesi yapılırken 2019 hedef ve planları paylaşıldı. Prometeon Türkiye, Orta Doğu, Afrika, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar CEO’su Alp Günvaran, Ticaret Direktörü Gökçe Şenocak ve Pazarlama Müdürü Ali Yılmaz’ın ev sahipliğinde 16-17 Ocak tarihlerinde Antalya’da gerçekleşen etkinlikte Prometeon’un yeni ürünleri, yenilikçi filo yaklaşımları, iş modelleri, “ProTruck” kapsamında sunduğu filo çözümleri, pazarlama programları ve büyüme stratejileri hakkında önemli bilgiler aktarıldı. 

2019’U GÜÇLENEREK TAMAMLAYACAĞIZ

“BİRİZ” teması ile düzenlenen toplantıda Prometeon Türkiye, Orta Doğu, Afrika, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar CEO’su Alp Günvaran 2018 yılında gerçekleştirilen başarılı çalışmalarda verdikleri destekten dolayı iş ortaklarına teşekkür ederek 2019 yılına ilişkin şunları paylaştı; “60 yıla yakın bir geçmiş ve köklü mirasımızın ışığında, Türkiye’deki ilk lastik üretim tesisi olarak, faaliyetlerimizi ve yatırımlarımızı hız kesmeden, tüm gücümüzle sürdürüyoruz. Türkiye’deki planlarımızı uzun vadeli bir bakış açısıyla gerçekleştirdiğimiz için 2019 yılını güçlenerek geride bırakacağımızı öngörüyoruz. Bunun için çok kuvvetli bir ekibe ve iki önemli güce sahibiz. Premium marka Pirelli endüstriyel ve ticari lastiklerin üreticisi ve satıcısı olarak sadece ürünlerimizle değil aynı zamanda hizmetlerimizle de müşterilerimize değer yaratıyoruz. Bugün filoların maliyetlerine baktığımızda ilk sırada yakıtın, ikinci sırada lastiğin yer aldığını görüyoruz. ProTruck çözüm ailemiz ile müşterilerimizin operasyonel maliyetlerini minimize edecek, mevcut işlerini en verimli şekilde sürdürmelerine imkan tanıyacak ve tasarruf sağlayacak bir değer sunuyoruz. Bu da Prometeon olarak bizim sürdürülebilir büyümemize katkı sağlıyor.” Günvaran sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yıl beni en çok heyecanlandıran bir diğer önemli gelişme; Prometeon Lastik Grubu’nun Türkiye’ye olan inancının ve güveninin göstergesi olarak, İzmit fabrikamıza gerçekleştirdiği 115 milyon dolarlık yatırımdır. Yatırımımız sayesinde 2020 yılına dek üretimimizi %75 oranında artıracak, yeni istihdam yaratacak ve ihracatımızı 2 katına çıkaracağız. Bu yatırımın ülkemize gelmesinde sizlerin de çok değerli katkıları var. Yatırım ile beraber artan üretim kapasitemiz; sürdürülebilir büyüme, pazar payı ve karlılık odağımızda bize güç katacak.” 

24 SAAT YOL YARDIMI

Toplantıda gerçekleştirilen sunumlarda rakamlarla pazarın mevcut durumu ve beklentilerin yanı sıra Prometeon’un yeni ürünleri, ürün geliştirmeleri ve “ProTruck” çözümleri hakkında bilgiler paylaşıldı. Müşterilerin yol yardım ihtiyaçlarını kusursuz bir şekilde karşılamak üzere hayata geçirilen ve ağır vasıta lastik yol yardım ve çekici hizmetini birlikte veren Türkiye’deki ilk ve tek uygulama Pro 7/24 hizmeti de iş ortaklarından büyük beğeni topladı. 2018 yılında hayata geçirilen Pro 7/24 hizmeti sayesinde müşteriler, Türkiye çapında yılın her günü 24 saat boyunca ağır vasıta lastikleri kaynaklı arızalar için yol yardımı ve çekici hizmeti alabiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ