TİCARETİN YENİ İSMİ

TİCARETİN YENİ İSMİ

Ford’un yenilediği Tourneo Custom, şık tasarımı ve ekonomik boyutlarıyla ön plana çıkıyor. 2.2 litrelik Duratorq motorla satışa sunulan Tourneo Custom, ticari sınıfa iddialı geliyor

ford Test1
Pazara sunulduğu ilk günden beri “Ticaretin En Yakışıklısı” ve “Ticaretin makam aracı” sloganıyla sahnede olan Ford Tourneo Custom, bir önceki nesline göre adeta çağ atlamış. Misafirimize ilk bakışta markanın büyük logosuyla karşılaşıyoruz. Geniş ön ızgarası ve çekik far bloklarıyla aracın yakışıklı görünümünü ön plana çıkarmış. Tourneo Custom’un tasarım çizgileride aracın atletik boyutunu üstleniyor. Aracın ön kısmına siyah plastik kaplamalar alt kısımı boydan boya sarıyor ve sis lambalarını kaplıyor. Keskin hatlar yan kısımlarda da devam ediyor ve çift sürgülü kapısı yolcu ve çeşitli yüklemelere kolaylık sağlıyor. Aracın arka kısmına baktığımızda dik şekilde uzanan stop grupları aracın sadece arka kısmında yer alan köşeli tasarımıyla uyum içinde olmuş. Tourneo CustomUn boyutlarına baktığımızda uzunluğu 5.39 metre, genişliği 2.29 metre, yerden yüksekliği ise 2 metre olarak kayıtlara geçmiş.
ford Test5
8+1 kişilik imkan

Ford ailesinin diğer üyelerinden farklı bir ön konsolla karşılaşamıyoruz. Kokpit gayet geniş ve havadar. Direksiyon üzerinde yer alan kısa yol tuşları media ve yol bilgisayarını yönetmeye yarıyor. Gösterge pannelleri ortasında yer alan yol bilgisayarı aracın tüm özelliklerini izlemeye yetiyor. Yakıt tüketimi, vites kullanımı ve araç hızlanması gibi özellikleri 4 yapraklı yoncayla taçlandırıyor. Kapı kenarlarında yer alan geniş gözler aracın bir çok kısmında yer alırken, direksiyon simidinin üst kısmında kalan saklama gözünde 12 voltluk çakmak şarj ve USB girişi bulunuyor. Aracın bir çok yerinde bulunan şarj el freninini alt kısmına piriz olarak sunulmuş. Dış tasarımda bahsettiğimiz geri görüş kamerasıysa dikiz aynasının sol kısmına iliştrilmş. Arka kısımda ise yolcular için tüm rahatlıklar düşünülmüş. Kapı girişinin üst kısmında yolcular için ayrı bir klima sistemine yer verilmiş. Araç ortalama 922 kilogram taşırken koltuklar katlandığında bu alan 6336 litreye kadar çıkıyor.
ford Test3
ESP standart

REKLAM ALANI

Tourneo Custom’da standart olarak ESP, Dinamik Tork Kontrolüne ek olarak sürücü, yolcu, yan ve perde havayastıklarını içeriyor. Yeni nesil sürüş destek sistemi, sürücünün istemeden şeritten ayrılmasına ya da direksiyon başında yorulması durumunda sürücüyü uyarıyor. Yol tutuş konusunda ticcari bir araçtan beklenmeyecek kadar başaarılı olan araç, sert hareketlerde uzunluk ve genişliğinden dolayı kaymalar yaşasada ESP buna izin vermiyor. Kullanım şekli konusunda Ford’un diğer üyelerini kullananların bu araçta hiçbir zorluk çekemeyeceğine inanıyorum ve binek otomobil kullanım şekliyle sürücüyü hiç yormuyor. Misafirmiz olan Ford Tourneo Custom’a teknik açıdan bakacak olursak araçta, 2.2 litrelik Duratorq dizel motor yer alıyor. Bu motor 3500d/d’den itibaren 155 beygirlik güç sunarken maksimum torkuda 1600d/d’den itibaren 385 Nm. Araç bu tork değeriyle alt devirlerde gitme imkanıda sağlıyor ve bu da ekonomik bir ticareti kaçınılmaz yapıyor. 6 ileri manuel şanzımanıyla araç, maksimum 157 kilometre hız yapıyor. Test aracımızda 120 kilometre hız sınırı vardı ve bu kilometreye ulaşırkende gayet seri hareket ediyordu diyebiliriz. Fabrka verisi olarak araç 100 kilometrede 6.5 litrelik yakıt tüketimine sahipken bizim verilerimiz 7 litre seviylerinde seyretti.

ford Test4

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ