TIRSAN, TEHLİKELİ MADDE TAŞIMACILIĞINDA STANDARTLARI BELİRLİYOR

TIRSAN, TEHLİKELİ MADDE TAŞIMACILIĞINDA STANDARTLARI BELİRLİYOR

Treyler sektörünün 46 yıldır güvenilir lideri Tırsan, bünyesinde bulunan Kässbohrer marka K.STC serisi Tehlikeli Kimyasal Taşıyıcı Paslanmaz Tankerler, K.STB serisi Alüminyum Akaryakıt Tankerleri, K.STS serisi Bitüm Taşıyıcı Paslanmaz Tankerler ve K.SSK ADR serisi tehlikeli katı kimyasal taşıyıcı alüminyum silolarıyla sektöre hizmet vermektedir.

Türkiye’de 2014 yılında yürürlüğe giren ADR mevzuatı çerçevesinde onaylı tanker ve silolarını 2002 yılından itibaren üreten ve Türkiye’de tehlikeli madde taşımacılığı alanında uluslararası standartların uygulanması konusunda sektöre öncülük eden Tırsan, uluslararası deneyimleriyle ürettiği ürünleri ile müşterilerin rekabet gücünü artırmaya devam etmektedir. Tırsan, tehlikeli madde taşımacılığındaki zengin bilgi birikimi ve uzmanlığıyla Ar-Ge çalışmalarını yürütmekte ve sektörün yeni ihtiyaçlarını cevaplamaya devam etmektedir. ADR mevzuatına tam uyum gösteren Tırsan’ın Kässbohrer araçları, özel tasarımları ve kaliteli ekipmanlarıyla kullanıcılarına sahip olma maliyeti, emniyet ve kullanım ömrü açısından en elverişli çözümü sunmaktadır.

Tırsan bünyesinde yer alan Kässbohrer, güvenlikten asla ödün vermeden hafifliği, kullanım kolaylığı ve kalitesiyle öne çıkan tanker ve siloları ile ürünlerini sürekli olarak geliştirmektedir. Bu yaklaşımının bir sonucu olarak Tırsan, ödüllü Ar-Ge merkezinde geliştirdiği Kässbohrer Yüksek Güvenlikli Bitüm Tankeri ile “Güvenlik” kategorisinde dünyanın en prestijli inovasyon ödülü Treyler İnovasyon 2017 ödülünü kazanmıştır. Tırsan, bu projeyi bitüm sektörünün önde gelen Alman lojistik firması Hoyer ile birlikte yürütmüştür. Kässbohrer Yüksek Güvenlikli Bitüm Tankeri, operasyonları otomatik hale getirirken, 6 metre uzaktan elektronik boşaltım sağlayan uzaktan kumandalı kontrol sistemi sayesinde hem kullanıcı hem de saha ve donanım güvenliğini en üst seviyeye taşımaktadır.

Tırsan, 70’den fazla ülkedeki müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Tırsan tehlikeli madde taşımacılığına yönelik geniş ürün gamı ile hem Türkiye’de hem Avrupa’da tehlikeli madde taşımacılığı hizmeti veren müşterilerinin ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılarken, Kässbohrer Yüksek Güvenlikli Bitum tankerleri ve K.STB serisi Alüminyum Akaryakıt tankeri ile Avrupa’nın çeşitli pazarlarında ilk 2’dedir.

Tehlikeli madde taşımacılığındaki uzmanlığını farklı coğrafyalar özelindeki regülasyonlara, yol koşullarına ve müşteri taleplerine göre sürekli geliştiren Tırsan, 30-37,5m3 hacimli Kässbohrer STC serisi Tehlikeli Kimyasal Taşıyıcı Paslanmaz Tankerleri, 32-42 m3 hacim opsiyonları ve yüksek güvenlik sistemleri ile donatılmış STB serisi Alüminyum Akaryakıt Tankerleri ve özel paslanmaz çelik malzemeden üretilen 30-37 m3 hacimli yüksek sıcaklıktaki ürünlerin taşımacılığında kullanılan STS Kässbohrer Yüksek Güvenlikli Bitüm Tanker serisi ile tehlikeli madde taşımacılığında, hem Türkiye’de hem  Avrupa’da sektöre ve müşterilerine hizmet sunmaktadır. 

Kässbohrer K.STB Akaryakıt Tankeri

Tırsan, Avrupa’ya ihraç ettiği ve Tüm ADR kurallarına uygun Kässbohrer K.STB  Akaryakıt Tankerleri, sahip olduğu tecrübesiyle emniyetli taşımacılıkta müşterilerine maksimum güvenlik sağlıyor. ADR mevzuatına tam uyum gösteren ve tamamı yüksek kalitede alüminyum malzemeden üretilen Kässbohrer Akaryakıt Tankerleri, 4.850 kg  boş ağırlığı ile yüksek taşıma kapasitesine sahip.

Daha fazla akaryakıt taşıma kapasitesi ve daha az yakıt tüketimiyle sektörün en çok kazandıran akaryakıt tankeri K.STB, akaryakıt dağıtım firmalarının ilk tercihi ve pazarının lideridir. Kässbohrer Akaryakıt Tankerleri, tüm operasyon ihtiyaçlarına; pompa, sayaç, hortum makarası, ek güvenlik opsiyonları ile müşterilerine çözüm sağlamaktadır.

• 32-42 m3 hacim, müşterinin operasyonuna göre 1-7 kompartman versiyonları ile K.STB, 4.850 kg başlayan boş ağırlığıyla sınıfının en hafif aracı durumundadır. Aracın hafifliği kullanıcıya daha fazla taşıma kapasitesi sunmaktadır. Böylece daha fazla yük, daha az yakıt tüketilerek taşınmaktadır.

• Dolum ve boşaltım güvenliğinde sunulan özel donanımlar, her türlü kaza, hırsızlık, yangın gibi risklerin önlenmesi için özel olarak tasarlanmıştır. 

• Hem alttan hem de üstten dolum yapabilme özelliği ile sunulan K.STB, operasyonel kolaylık sağlayarak kullanıcının ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

• Aracın gövdesi, yüksek kalitede alüminyum malzemeden üretilmektedir.

Kässbohrer K.STS Bitüm Tankeri

Kässbohrer Yüksek Güvenlikli Bitüm Tankeri ile “Güvenlik” kategorisinde dünyanın en prestijli inovasyon ödülü Treyler İnovasyon 2017 ödülünü kazanmıştır. Kässbohrer, bitüm tankeri yarı römorku 30 m3 – 37 m3 hacimli K.STS 32, sıcak petrokimya ürünleri taşımacılığında tüm beklentileri karşılıyor, ödüllü kablosuz boşaltma uzaktan kumandası ile K.STS 32, en güvenli bitüm yükleme ve boşaltma işlemlerini gerçekleştiriyor. K.STS 32, 6.250 kg ağırlığı ve 2.000 mm tank çapı ile operasyonel verimlilik ve daha düşük yakıt tüketimi sunuyor. Çeşitli operasyon ve iklim koşullarınıza bağlı olarak K.STS 32 farklı izolasyon kalınlıkları, paslanmaz çelik izolasyon kapağı, izolasyonlu kubbe kapakları, izolasyonlu boşaltma hatları ve izolasyonlu boşaltma kutusu seçenekleri ile konfigüre edilebiliyor.

• Özel paslanmaz çelik malzemeden üretilen 30m3 – 37 m3 hacimli Kässbohrer Bitüm Tankeri K.STS, yüksek sıcaklıkdaki ürünlerin taşımacılığında kullanılmaktadır.

• K.STS, sınıfının en hafif aracı konumundadır. Araç, özel teknoloji özel alaşımı sayesinde yüksek mukavemetli ve alüminyum malzemeden üretilen şasisi sayesinde 6.200 kg boş ağırlığa sahiptir. Bitüm tankerinin bu özelliği, daha fazla yük yükleyerek daha fazla kazanç elde edilmesini sağlar.

• K.STS, her türlü iklim koşuluna uygun, farklı izolasyon ve ısıtma sistemleri seçenekleri ile kullanıcıların farklı çalışma koşullarında kolay ve sorunsuz çalışmasını sağlamaktadır.

• Bütün Kässbohrer tankerleri, hem Almanya TÜV SÜD tarafından verilen tip onayı ve ADR belgesine, hem de TSE sertifikasına sahiptir.

Kässbohrer K.STC Kimyasal Madde Tankeri

Kässbohrer’in kimyasal tankeri K.STC 30, 6.500 kg ağırlığı ile piyasadaki en hafif kimyasal tankerdir ve ADR uyumlu operasyonlarınız sırasında size maliyet tasarrufu için en iyi fırsatı sunar. İklim koşullarına bağlı olarak K.STC 30, 100 mm veya 150 mm kalınlığında cam yünü yalıtım, paslanmaz çelik, alüminyum veya CTP kaplamalar, paslanmaz çelik yalıtım halkaları ve CTP kaplı tank bombeleri dahil olmak üzere çeşitli yalıtım seçeneklerine sahiptir. Ayrıca K.STC 30, ürününüzü gereken sıcaklıkta tutmak için tankın altında paslanmaz çelik ısıtma kanalları ile donatılmıştır. Taşıma ihtiyaçlarınıza göre, K.STC 30 çeşitli hacim seçenekleri, bölmeler ve farklı boşaltma yerleşimleri ile yapılandırılabilir.

• Kässbohrer kimyasal madde tankerleri, yüksek güvenlik donanımları ile tehlikeli kimyasal madde taşımacılığı için en doğru tercihtir.

• K.STC, farklı izolasyon ve ısıtma sistemleri seçenekleri ile her iklim koşulunda güvenli kullanım rahatlığı sunmaktadır.

• İzolasyon kaplamasındaki elektropolisaj işlemi sayesinde, K.STC tankerlerinde güvenilir bir korozyon koruması, görsel estetik ve yüzey parlaklığı sağlanır. Sağlanan yüzey parlaklığı, uzun seneler aynı görünümünü korumaktadır.

•  K.STC’nin elektropolisajlı paslanmaz çelik şasi sağlamlığı ve dayanıklılığı, uzun kullanım ömrü sunar.

• L4BH sınıfı ADR tank gövdesi ve kullanılan kaliteli paslanmaz çelik sayesinde taşınacak kimyasal ürün çeşitliliği yüksektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ