Tourneo Connect ile Ticarette Çıta Yükseldi

Tourneo Connect ile Ticarette Çıta Yükseldi

Ticari sınıfta dikkat çeken Ford, Tourneo Connect ile daha fazla hacim sunuyor. Daha dinamik bir performansa kavuşan 1.5 litrelik EcoBlue motor 120 beygir güce sahip. İç mekan da oldukça ferah bir yaşam alanına sahip.

Makyajlanan Connect ailesindeki en büyük yenilik olan 120 beygirlik 1.5 dizel motor, TourneoConnect’e performans katmış. Son yılın yükselen trendi olan hafif ticari araçlar hem binek hemde iş amaçlı kullanılınca, marka Tourneo Connect ile daha fazla alan sunmuş. Transit Connect ticari araç sayılırken, Tourneo Connect binek versiyon olarak kabul ediliyor.

Yeni EcoBlue motorlar harmanlanan model, büyük bir operasyondan geçti.Tourneo Connect ailesinde, 1.5 litrelik dizel motorlar tercih ediliyor. Aracın aynı zamanda manuel ve 8 otomatik şanzıman seçeneği de var. Ford TourneoConnect’in boyutlarına bakacak olursak uzunluğu; 4.41 metre, genişlik 1.83 metre iken aracın yerden yüksekliği de 1.85 metre olarak kayıtlara geçmiş.

CAM TAVAN FERAH ALAN OLUŞTURMUŞ

TourneoConnect’in dışında yapılan değişiklikler, aracı eskisinden daha çekici hale getirmiş. Köşeli hatların aynen korunduğu araçta ilk bakışta krom kaplı radyatör ızgarası ve desensiz far camları dikkat çekiyor. Karoser, eskisinden daha farklı görünüme sahip. İç mekâna geçildiğinde ferah bir kokpit sizi karşılıyor.

Açık renk kombinasyonlarının tercih edildiği iç mekânda, cam tavan bu sınıfta neredeyse tek diyebiliriz. Tavandaki eşya rafı, fileler, kokpitteki dosya koyma bölümü ve geniş kapı içi cepleriyle son derece pratik bir iç mekâna sahip olan Tourneo Connect kumandaları son derece anlaşılır.

120 BEYGİRLİK DİZEL

Daha dinamik bir performansa kavuşan 1.5 litrelik EcoBlue motor 120 beygir güce sahip. 120 beygir güç ve 270 Nmtork üreten motorun alt devirleri de oldukça başarılı. Performans yönünden ticari araç sürücülerini fazlasıyla memnun edecek bu motor test şartlarında elde ettiği elde ettiği değer ise 100 kilometrede 4.9 litre. Bizim testimiz boyunca araç ortalamada 5.4 litrelik bir tüketim değerine imza attı.

Dik bir oturma pozisyonu sunan Connect, baldır desteği yetersiz sürücü koltuğuyla ticari kökenli bir araçta olduğunuzu hemen hissettiriyor. Geniş bir ön cama sahip araçta önde görüş sorunu bulunmazken, çapraz görüş sorunu birazda olsa törpülenmiş. Arka görüş ise büyük çiftli aynaları sayesinde çok iyi bunun yanında sunulan geri görüş kamerası oldukça iyi. Sıkı sayılabilecek bir süspansiyon sistemine sahip Tourneo Connect, yol tutuş konusunda da hiç de fena değil.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ