TÜRKİYE, ATP/FRC SERTİFİKALARINI THERMO KING’DEN ALIYOR

TÜRKİYE, ATP/FRC SERTİFİKALARINI THERMO KING’DEN ALIYOR
  • Genel
  • 17 Aralık 2019 15:24

Doğuş Otomotiv Distribütörlüğünde faaliyet gösteren Thermo King, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile Yetkilendirme Protokolü oluşturarak, ATP/FRC Anlaşması kapsamında test, onay ve belgelendirme işlemlerine devam ediyor.

Dünyanın önde gelen, Türkiye’nin en çok tercih edilen soğutucu ünitesi Thermo King, soğuk zincir taşımacılığı yapan firmaların en önemli referanslarının başında gelen ATP sertifikasını Türkiye’de verme yetkisine devam ediyor. Thermo King tarafından verilecek ATP sertifikası, konvansiyona üye 50 ülkede geçerli oluyor.

Türkiye pazarında bulunan tüm soğutucu ünite ve kasalar için verilen ATP Sertifika kontrol ve test işlemleri, Gebze, Sakarya ve Hatay Thermo King Yetkili Servislerinde gerçekleştiriliyor. Thermo King yetkili servislerinde hazırlanan belgeler Türk Standartları Enstitüsü (TSE)‘ne iletiliyor ve işlemleri tamamlanan belgeler, ATP sertifikası olarak kullanıcıya teslim ediliyor. Thermo King servislerinde bugüne kadar toplam 167 adet ATP belgesi tanzim edildi.

Bu sertifika ile kasa ve soğutucu ünitelerin ATP Konvansiyonu çerçevesinde belirlenen standart ölçümlere sahip olması, çabuk bozulan gıda ve tüketim malzemelerinin bozulma sürecine girmeden son kullanıcıya aktarılması garanti altına alınıyor. Bu sertifikaya hiç sahip olmamış veya yenilemesi yapılmamış cihazların taşıma yapmaları yeni çıkan kanunlar ile durdurulacak.

ATP sertifikasını yenilemek isteyen kişiler FRC işlem ve belgelerini alabilmek için yurtdışına çıkmalarına gerek olmadan, Türkiye’de TSE’nin yetkilendirdiği Thermo King yetkili servislerinde işlemlerini yaptırabilecek. Üstelik sadece Thermo King ünitelerine değil, tüm diğer marka soğutucu ünite ve kasaları için de ATP sertifikasına başvuru yapılabiliyor. ATP sertifikası, 2. el üniteler için 3 yıl, yeni üniteler için 6 yıl geçerli oluyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ