Yeni Daily: “İşe bakış açınızı değiştirecek”

Yeni Daily: “İşe bakış açınızı değiştirecek”

​​​​​​​​​​​​​​Yeni Daily kabinde yaşam ve sürüş deneyimi konularında yeni standartlar belirledi ve otonom sürüş ile ileri güvenlik özelliklerine yönelik önemli adımlar attı.

Bugün Yeni Daily,öncüllerinin performans, sürdürülebilirlik, yakıt verimliliği ve düşük Toplam Sahip Olma Maliyeti gibi müşterilerinin kârlılığını artıran özelliklerinin üzerine inşa edildi. Kapsamlı İleri Sürücü Destek Sistemleri ile gelişmiş güvenlik özellikleri barındıran araç, sınıfındaki en iyi kabinde yaşam ve sürüş deneyimini sunuyor.

Destekli sürüş ve ileri güvenlik ile teknoloji, sürücünün hizmetinde


Yeni Daily sunduğu kapsamlı İleri Sürücü Destek Sistemleri ile sürücünün artan miktarda çoklu görev gerektiren işine odaklanmasını sağlıyor ve güvenliği artırıyor. Bu özellikler geliştirilirken IVECO özel olarak sürücülere kentiçi görevlerde yardımcı olmaya odaklandı.

İleri Acil Frenleme Sistemi ve City Brake PRO 50 KM/S altındaki hızlarda çarpışmayı engelliyor ve daha yüksek hızlarda da çarpışmanın etkisini azaltıyor. Otonom olarak potansiyel çarpışmayı öngören sistem, sürücü müdahale etmediği takdirde devreye girerek sürücünün güvenliğini sağlıyor.

Yeni Daily, City Brake PRO ile bir adım daha ileri giderek 5 KM/S altındaki hızlarda da kazaları engelliyor. Yeni Daily aynı zamanda sürücünün stres seviyesini düşürecek teknolojiler de kullanıyor. Ağır trafiğin yaşandığı kentsel görevlerde Trafik Kuyruk Yardımı öndeki aracı takip ederken yavaş ilerleyen trafikte dur – kalk stresini ortadan kaldırıyor.Yeni Daily, Trafik Kuyruk Yardımı ile City Brake Pro özelliklerini barındıran ilk 7.2 tonluk araç.

Dahası,Ayarlanabilir Hız Sabitleyici, Trafik Kuyruk Yardımı ile birlikte ayarlanan hız ve öndeki araçla güvenlik mesafesini koruyor, Proaktif Şeritte Kalma Desteği de aktif direksiyon desteğiyle aracın istem dışı olarak şeritten çıkmasını engelliyor.
Güçlü yan rüzgârlar durumunda Yandan Esen Rüzgâr Desteği, aracın şeritten çıkmamasına yardımcı olur.

Yeni Daily, Elektrikli Park Freniyle araç park ettiğinde aktive olarak ve sürücü yola çıkmaya hazır olduğunda deaktive olarak yorgunluğu azaltırken üretkenliği artırıyor. Paket teslimatları gibi kent içi çok duraklı görevlerde söz konusu özellik koldaki tekrarlayan hareketlerin yarattığı rahatsızlığı azaltıyor ve ayda 5 saate kadar zaman kazandırdığı tahmin ediliyor, sürücünün üretkenliği de artmış oluyor. Bu özellikle, el freni ortadan kalktığından sürücü kabininde daha fazla boş alan yaratılmış oluyor.

Kentiçi görevlerde %10’a kadar yakıt tasarrufu ve %10’a kadar daha az bakım masrafı

Yeni Daily, çeşitli özelliklerinin getirdiği yakıt ekonomisiyle ön plana çıkıyor. Bu özellikler arasında 2,3 litrelik F1A motoru barındıran, Daily Hi – Maticde dahil, tüm modellerde yer alan Dur Kalk sistemi ve yalnız geçici koşullarda daha duyarlı değil, aynı zamanda daha da verimli olan yeni Elektronik Kontrollü Değişken Geometrili Türbin var. Ek olarak Daily için özel olarak tasarlanan özel A Sınıfı Süper Eko lastikler ve yakıt tasarrufuna daha da katkı sağlamak için yeni 220A (12V) alternatör bulunmakta.

%10 a Varan Yakıt Tasarrufu

Bu özellikler Yeni Daily’de tanıtılan teknik gelişmelerle bir araya geldiğinde %10’a varan yakıt tasarrufu sağlamakta. Yeni Daily aynı zamanda gerçek zamanlı olarak lastik basıncını takip edip optimal seviyede tutarak yakıt tasarrufunu ve güvenliği geliştiren yeni Lastik Basıncı İzleme Sistemine sahip. Sınıfında hem tekli hem de çiftli teker modelleri için bunu sunan tek araç.

Yeni Daily, bakım masrafları tasarrufunda da öne çıkıyor, ürünün iyileştirilmesi ve daha uzun yağ değişim aralıklarıyla kentsel görevlerde %10’a kadar tasarruf sağlanabiliyor.


Sınıfının en iyi “kabinde yaşam ve sürüş deneyimi”

Tüm direksiyon sistemi baştan tasarlandı ve sürücü eksensel ve açısal düzenlemeleri mükemmel sürüş pozisyonunda yapabiliyor.Daha küçük, deri kaplamalı, çok fonksiyonlu direksiyon geniş kontrol imkânlarını parmak ucuna getiriyor ve bacaklar için daha fazla boşluk bırakarak genel konforu artırıyor.

Daily aynı zamanda, sürücünün girdilerine çok hassas ve reaktif olan, titreşimi azaltan ve kayma ve tekerlek dengesizliklerini telafi eden, yumuşak bir sürüş deneyimi, denge ve kontrol hissi veren yeni Elektrikli Direksiyona sahip. Yeni gösterge grubu yüksek çözünürlüklü renkli TFT ekranla kullanıcı dostu, sezgisel bir arayüzle aracın anahtar ayarları ve özelliklerini barındırıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ