YENİ TOURİSMO İLE TRAKYA YOLCULUĞU

YENİ TOURİSMO İLE TRAKYA YOLCULUĞU

Mercedes-Benz Türk, yılın ilk yarısında 114 adet yeni Tourismo satışı gerçekleştirdi. Marka bu sayede pazarda yüzde 45’lik paya ulaştı

Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda geliştirilip üretilen Mercedes-Benz Yeni Tourismo, basın mensuplarından oluşan bir kafile ile Trakya yolculuğu gerçekleştirdi. Yeni Tourismo, sahip olduğu yeni tasarımının yanı sıra en güncel güvenlik, konfor ve yakıt tasarrufu teknolojileriyle donatıldı. Mercedes-Benz Türk, zorlu rekabet ortamında şehirler arası otobüs segmentinde 2018 yılının ilk yarısında toplam 114 adetlik satış rakamına ulaşarak yüzde 45’lik pazar payı elde etti.

REKLAM ALANI

YÜZDE 90’INI İHRAÇ ETTİ

Markanın Hoşdere Otobüs Fabrikası 2018 yılının ilk yarısında 1.975 adet otobüs üretti ve otobüslerinin yaklaşık yüzde 90’ını başta Batı Avrupa ülkeleri olmak üzere yurtdışına ihraç etti. Ürün portföyünü pazar ihtiyaçları doğrultusunda sürekli olarak yenileyen Mercedes-Benz Türk, en son Tourismo’yu yenileyerek Tourismo 15 RHD, Tourismo 16 RHD ve Tourismo 16 RHD 2+1 modellerini yeni donanımlar ile güçlendirdi. Karoser, iç donanım ve elektrik kablo altyapısı Mercedes-Benz Türk AR-GE Merkezi Otobüs Geliştirme ekipleri tarafından geliştirilen Yeni Tourismo; 23 Temmuz Pazartesi günü gerçekleştirilen Trakya yolculuğunda konfor ve güvenlik unsurları bakımından basın mensuplarından oluşan katılımcıların deneyimine sunuldu. Yeni Tourismo’nun sunduğu konforun ve güncel güvenlik teknolojilerinin altının çizildiği yolculukta; Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt aynı zamanda pazar değerlendirmesinde bulundu.

2+1 VE 2+2’DE YENİ STANDARTLAR

Yeni Tourismo 16 RHD 2+2 ile Esenyurt’ta bulunan Mercedes-Benz Türk Genel Müdürlük binasından başlayan Trakya yolculuğu, Çorlu’daki Babacan Et Lokantası’nda verilen öğle yemeği molası ve geri dönüş yolculuğu güzergâhında devam etti. Etkinliğe katılan basın mensupları Yeni Tourismo’nun seyahat konforunu ilk defa Mercedes-Benz Türk yetkilileri ile beraber deneyimleme şansını elde etti. Tourismo’nun yenilenen monokrom kokpitinde çok fonksiyonlu direksiyon simidi, yüksek çözünürlüklü renkli ekrana sahip yeni gösterge paneli ve yeni bir elektronik anahtar sistemi bulunuyor. İç donanımda koltuk tipleri, koltuklandırma düzenine göre değişiklik gösteriyor. 2+2 koltuklandırma düzenindeki Tourismo 15 RHD ve Tourismo 16 RHD modellerinde, Mercedes-Benz standart koltuklar için opsiyonel olarak Softline döşeme seçenekleri sunuluyor. Tourismo 16 RHD 2+1 için standart olan Mercedes-Benz Relax koltuklar, ayarlanabilir ayak dayama üniteleriyle beraber sunuluyor. LED okuma lambaları, hava jetleri, servis setlerine entegre hoparlör, siyah deri servis seti döşemeleri ile tamamen farklı bir tasarıma sahip olan yeni Tourismo’nun servis setleri de tamamen yenilendi. Tam otomatik, çift bölge (dual zone) kontrollü klima sistemi sayesinde otobüsün içerisindeki atmosferin daha da konforlu hale gelmesi sağlanırken; ısıtma ve iklimlendirme için kullanılan ön ve arka kontrol bölgeleri ile de aracın içinde homojen bir sıcaklık dağılımı elde ediliyor.

SÜRÜŞ GÜVENLİĞİ ÖN PLANDA

Önceki modelin hatlarının yeniden yorumlandığı yeni Tourismo’da tasarım ve işlevsellik bir araya gelerek maksimum ekonomik verimlilik sağlandı. En ince detayına kadar geliştirilmiş aerodinamik özellikleri, yeniden tasarlanmış sürücü penceresi ve dinamik görünümlü “AquaBlade” ön cam silecekleri; görselliği zenginleştirmenin yanı sıra yakıt tüketiminin ve sürüş gürültülerinin en aza indirilmesine de büyük katkı sağlıyor. Azalan yakıt sarfiyatı, düşük bakım-onarım giderleri ve 2.El değeri bakımından toplam sahip olma maliyeti düşen yeni Tourismo; kendisine yapılan yatırımı kısa sürede amorti eden, son derece verimli ve tercih edilir bir otobüs olarak sektörün ihtiyaçlarına yanıt veriyor. En yeni güvenlik ve sürüş destek sistemleri, yeni Tourismo’nun daha da üstün koruma sunabilmesine olanak tanıyor. Yeni Tourismo, gelişmiş güvenlik sistemleriyle ticari araç sınıfında yeni bir standart daha belirliyor. Araçta bulunan Ön Çarpışma Koruyucusu (FCG) sayesinde, olası bir çarpışma durumunda çarpışılan aracın otobüsün altına girmesi önlenerek, tüm sürücü bölmesi özel bir çerçeve yapısı içinde komple arkaya doğru itiliyor ve sürücünün korunması sağlanıyor. Aktif Acil Fren Sistemi (AEBS), Şerit Takip Asistanı (SPA), Antiblokaj Fren Sistemi (ABS), Elektronik Stabilite Programı (ESP), Patinaj Önleyici Sistem (ASR), Elektronik Fren Sistemi (EBS) ve Fren Destek Sistemi (BAS) gibi donanımlar araçta sunuluyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ