Yeni 2020 Volkswagen Caddy Karşınızda

Yeni 2020 Volkswagen Caddy Karşınızda
  • Genel
  • 24 Şubat 2020 10:21

Volkswagen’in başarılı ticari oyuncularından olan Caddy tamamen yenilendi. Volkswagen daha önceki oyuncularında yaptığı yenilikleri hep sınırlı tutuyordu. Ancak bu kez marka Caddy modelinde köklü bir değişim gerçekleştridi

Tasarımda neler değişti?

Ön yüzde önemli değişimler yaşanmış. Far tasarımı elden geçirilen modelin, ön zıgarada ve tampon grubu da fazlasıyla farklı tasarlanmış. Yan bölümde yeni nesil jantlar otomobile sportif bir hava katmış. Bunun yanı sıra kapı panellerindeki tasarım hatları da değiştirilmiş. İki kayar ve birde büyük bagaj kapağı otomobilde sunulacak. Ağabeyi Caravelle gibi yan ve arka kapı otomatik açılıp kapanma opsiyonuna sahip olacak. Modelde daha düz bir kaput formuna yer verilmiş. Bu sayede modelin 0.33 cd sürtünme katsayı değeri 0.30’a gerilemiş.

Platform MQB

Modelde MQB platformu kullanıyor. Bu platform onu binek modeller gibi kıvrak yapabilir. Platform ile birlikte Araç Golf’te kullanılan bazı motor seçeneklerini de bünyesinde bulundurabilecek. 74 ve 122 HP güç seçeneklerinde dizel makineler AdBlue destekli gelecek. Bunun yanında 114 HP TSI turbo benzinli bir ünitede araçta sunulacak. Tüm gelen motorlar 2021 Euro6 emisyon standartlarına uygun olacak. Gelen söylentiler arasında da hibrit bir motor seçeneği de var.

Kokpitte elden geçirildi

Yeni Volkswagen Caddy kokpitinde de önemli değişimler yaşamış. İlk dikkat çekenler ise dijital gösterge paneli ve hemen yanında olan büyük multimedya ekranı. Dijital gösterge paneline diğer binek modellerden aşinayız ancak multimedya ekranı yeni nesil. Direksiyon tasarımı ise yine diğer binek modellerden tanıdık. Eşya gözleri bolca kullanılmış. Vites önü, kapı içleri oldukça başarılı. Model kapılı ve açık kasa opsiyonlarıyla satılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ