DE ROOY’UN TERCİHİ YİNE GOODYEAR

DE ROOY’UN TERCİHİ YİNE GOODYEAR
  • Genel
  • 2 Ocak 2017 09:40
  • A+
    A-

2016 Dakar yarışlarının galibi De Rooy ve takımı, dünyanın en zorlu yarışında Goodyear Offroad ORD lastikleriyle altın madalyanın peşinde koşacak.

Gerard De Rooy ve takımı, dört yarış parkurunda Goodyear Offroad ORD kamyon lastiklerini, servis parkurlarında ise Goodyear Omnitrac karma servis lastiklerini kullanacak. Önde gelen lastik üreticisinin sağladığı uzun soluklu test ve yedekleme desteğiyle geçen yılın galibi olan takım, başarısını bu yıl da yeni bir galibiyetle sağlamlaştırmayı hedefliyor. Yarışta, standart Goodyear 375/90R22.5 Offroad ORD lastikleriyle dört yarış parkurunda mücadele verilecek; hızlı servis kamyonları ile diğer servis kamyonlarında sırasıyla ön aksa monte edilmiş Goodyear 315/80R22.5 Omnitrac MSS II ve çeker aksa monte edilmiş Omnitrac MSD II kamyon lastikleri kullanılacak. Goodyear Offroad ORD lastik seçimi, De Rooy ile Goodyear arasındaki uzun yıllardır devam eden başarılı ortaklığa dayanıyor.

İnancımız tam

Takım kaptanı Gerard De Rooy, “Goodyear Offroad ORD 375/90R22.5 OTR lastikleri 2016 yılındaki yarışı kazanmamızda da kilit rol oynadı. Goodyear mühendislerinden inanılmaz teknik destek gördük, dolayısıyla bu yıl da kamyon lastikleri segmentinde dünyanın en zorlu yarışında lastik ortağımız olarak Goodyear’ı tercih ettik. Devam eden bu ortaklığın 2017 yarışlarını da kazanmamızda bize gerekli gücü ve güveni sağlayacağına olan inancımız tam” dedi. EMEA Goodyear Ticari Lastikler Pazarlama Direktörü Benjamin Willot, “Goodyear olarak, bu önemli ve zorlu yarışta takımın başarılı olması için gerekli desteği sağlamak adına takımla birlikte uzun ve yoğun bir çalışma temposuna girdik. Takımın böylesine zorlu ve çetin koşullarda performans göstermesine olanak tanıyan teknoloji liderliği de bir o kadar önemli” şeklinde konuştu. Yarışın ilk ayağı 2 Ocak’ta Paraguay başkenti Asuncion’da gerçekleşecek. 550’den fazla kamyon, araç ve motosikletin Bolivya’ya geçeceği yarış kapsamında; La Pax kuzey ucuna devam edilecek. Ardından Arjantin’e geçilecek ve 14 Ocak’ta Buenos Aires’te yarış son bulacak.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ