Man Geleceği Yönlendiriyor

Man Geleceği Yönlendiriyor
  • Genel
  • 28 Ekim 2019 17:43

MAN Truck & Bus, Brüksel’deki Busworld Europe 2019’da MAN ve NEOPLAN markalarının şehiriçi, şehirlerarası ve yolcu otobüsleri ve minibüslerden oluşan geniş bir portföy sergiledi. MAN Truck & Bus, Lion’s City 19 ile D15 motorlu Lion’s Intercity’i ise ilk kez bu fuarda sergiledi.

Busworld Europe 2019’da MAN Lion’s City E de test sürüşüne ilk kez açıldı. Her zamankinden daha etkin ve daha çevre dostu: dizel yakıt, doğalgaz ve elektrikle çalışan MAN şehir otobüsleri. Yeni 18.75 metre uzunluğundaki Lion’s City, kent içinde ekonomik ve etkin bir ulaşım çözümü sunuyor. MAN Lion’s Intercity, ultra modern güç aktarım sistemiyle öne çıkıyor. Yaşam tarzlarındaki temelden değişim paralelinde bugün mobilite, sosyal geleceğe dönük olarak, ekolojik ve ekonomik olmak zorunda. İster şehiriçi, ister şehirlerarası, isterse uzun mesafe taşımacılıkta olsun otobüsler, emisyon, trafik hacmi ve düşük maliyetli mobiliteye ilişkin zorlukları aşma konusunda önemli bir rol oynuyor. Öte yandan bugünün araçları, aynı zamanda geleceğin mobilite gereksinimlerini de karşılamak zorunda. Bu noktada MAN Truck & Bus, MAN ve NEOPLAN otobüsleriyle ile farklı amaçlar için ideal çözümler sunuyor.

KENT İÇİ ULAŞIMA HAZIR

MAN Lion’s City, kentiçi ulaşım ile ilgili tüm güncel ihtiyaçları karşılıyor. MAN yeni nesil şehir otobüsleri ile her müşterinin bireysel ihtiyaçlarına göre ve pazar ihtiyaçlarını karşılayacak kentiçi ulaşımda etkin ve çevre dostu çözümler sunuyor. MAN, bu çözümlerden biri olan tamamen elektrikli Lion’s City E’nin 35 koltuklu, 12 metre uzunluğundaki bir solo versiyonunu da Busworld Europe 2019’da sergiledi. Dizel, doğal gaz ve hibrit versiyonları da bulunan bu E-otobüs, sıfır emisyonlu güç sistemi ile şehir otobüslerinin yeni neslini tamamlıyor.

ELEKTRİKLİ LİON’S CİTY

Busworld ziyaretçileri, Lion’s City E’nin elektrik güç sisteminin eşsiz kalitesi ve taklit edilemez tasarım unsurlarını ilk kez yakından görme fırsatı buldular. E-otobüsün en belirgin farklılıkları; bir motor kulesinin olmaması, bataryaların tavanda konumlanması ve bunun sayesinde arka sırada elde edilen dört koltuk olarak öne çıkıyor. Solo otobüste, tamamen elektrikli güç dağıtım sistemi 160 kW’tan 270 kW’a kadar ulaşan güç üretebiliyor. Lion’s City E, bataryaların tüm hizmet süresi boyunca ortalama 200 km olan mesafe kapasitesi, iyi koşullarda ise 270 km’ye kadar çıkabiliyor.

LİON’S CİTY 19 EFFİCİENTHYBRİD İLK KEZ SAHNE ALDI

Busworld Europe 2019’da’da ilk kez sergilenen araçlardan Lion’s City 19 EfficientHybrid ise MAN’ın şehir otobüsleri ailesinin yeni konvansiyonel üyesi oldu. Toplam 18.75 metre uzunluğunda olan otobüs, MAN’ın cazip düşük maliyetli şehiriçi ulaşım çözümüyle yeni nesil tarifeli servis otobüsleri neslinin genişlemesine katkıda bulunuyor. Fuarda yer alan üç dingilli sergi aracında, benzer konfigürasyonlu bir Lion’s City 18’den dört koltuk daha fazla, toplam 38 yolcu koltuğu bulunuyor. MAN tarafından sunulan tüm içten yanmalı motorlar gibi, 1 Eylül 2019 itibari ile yürürlüğe giren Euro 6d emisyon standartlarını karşılayan 360 hp (265 kW) gücünde son derece etkin bir D1556 LOH dizel motor, otobüse güç veriyor. Otobüs, MAN EfficientHybrid motoruyla çok daha ekonomik ve çevre dostu bir çözüm sunuyor. Stop-start fonksiyonu da araç durduğunda, sessiz ve sıfır emisyonlu olmasını sağlıyor.

MAN TİPMATİC COACH VE D15 MOTOR

MAN, Lion’s Intercity ile şehiriçi ve okul servisi ulaşımında da ideal çözüm sunuyor. Toplamda 53 adet ‘Intercity Lite’ koltuğa kadar çıkabilen sergideki Lion’s Intercity, bu olağanüstü ferahlığının yanı sıra çok daha güçlü, rahat ve etkileyici bir sürüş sistemine sahip. MAN, 360 hp (265 kW) gücündeki yeni D1556 LOH motorlu bu şehiriçi otobüsünü de Busworld’de ilk kez sergiledi. Lion’s City için test edilip onaylanmış D08’in yanı sıra 280, 330 ve 360 beygir gücü seçenekleriyle sunuluyor. MAN ayrıca şehiriçi otobüs şanzıman portföyünü, yeni MAN TipMatic Coach neslinden otomatik 12 vitesli şanzıman ile de genişletiyor. IAA’da sergilenen yeni şanzımanda, MAN’ın tescilli vites mekanizması stratejisiyle geliştirilmiş hareket ve geliştirilmiş şanzıman kontrol ünitesi de bulunuyor. Lion’s Intercity ultra modern güç dağıtım sistemi ile 2020 yılı itibari ile başlayacak teslimatlarla yollara çıkarak; farklı şehiriçi ulaşım ihtiyaçlarına çok daha etkin bir çözümler sunacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ