MAN’a ‘iF Tasarım’dan ödül yağmuru

MAN’a ‘iF Tasarım’dan ödül yağmuru
  • Genel
  • 2 Mayıs 2019 14:00

MAN Truck & Bus, araç tasarımındaki en önemli değerlendirmelerden olan iF Tasarım Ödülleri’nde, iki farklı aracı ile büyük ödüllere uzanarak, önemli bir başarıya imza attı. MAN’ın ilk ödülü, “Otomobil / Araç / Bisiklet” kategorisinden geldi. Bu kategorideki 2019 iF Tasarım Ödülü’ne, yeni MAN Lion’s City otobüsü layık görüldü.

MAN Truck & Bus, araç tasarımındaki en önemli değerlendirmelerden olan iF Tasarım Ödülleri’nde, iki farklı aracı ile büyük ödüllere uzanarak, önemli bir başarıya imza attı. MAN’ın ilk ödülü, “Otomobil / Araç / Bisiklet” kategorisinden geldi. Bu kategorideki 2019 iF Tasarım Ödülü’ne, yeni MAN Lion’s City otobüsü layık görüldü. MAN CitE de “Profesyonel Konsept Tasarımı Mobilite” kate-gorisinde, rakipleri olan diğer başarılı yolcu otobüsü ve mo-tosiklet tasarımlarını geride bırakarak, ‘iF Altın Ödül’ün sahibi oldu. MAN Truck & Bus Tasarım Bölüm Müdürü Holger Koos, CitE’yi anlatırken, şöyle konuştu:

“Aracı tasarlarken ergonomiye özel önem verdik. Alçak giriş basamağı, tümüyle düzgün bir sürücü kabini zemini, araca yardımcı sürücünün bulunduğu taraftan alan kazandıran yanlara açılır kayar kapıdan araca girip çıkabilme gibi özellikler, günlük dağıtım operasyonlarında sürücü konforunu önemli ölçüde artırdığımız anlamına geliyor. Aynı zamanda CitE, en etkin şekilde çepeçevre bir görüş de sağlamaktadır. Bu da araçta yer alan 360 derecelik bir kamera sistemiyle birlikte şehirde araç kullanımını büyük oranda daha güvenli kılıyor.”

4 YILDIR VAZGEÇMİYOR

İlk iF Tasarım Ödülü’nü tam 65 yıl önce bir dizel deniz motoru ile kazanan MAN, otobüsleri ile son 4 yıldır aralıksız olarak bu önemli başarıya imza atıyor. iF Tasarım Ödülü’nü 2016’da MAN Lion’s Intercity, 2017’de NEOPLAN Tourliner, 2018’de MAN Lion’s Coach kazandı. iF Tasarım Ödülleri’nde bu yılın ödülleri de MAN Lion’s City otobüs ve MAN CitE konsept kamyon ile geldi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ