Mercedes-Benz Türk’ten Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine 2019 Yılında Beş Yeni Laboratuvar

Mercedes-Benz Türk’ten  Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine 2019 Yılında Beş Yeni Laboratuvar
  • Genel
  • 17 Aralık 2019 15:24
  • A+
    A-

Proje sürecince yenilenen toplam 30 laboratuvar ile; liselerdeki motor bölümlerinin geliştirilmesi, otomotiv sanayinin servis ve bakım hizmetlerinde ihtiyaç duyduğu kalifiye teknisyenlerin yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Teknolojik eğitim için özel ekipmanlar ile donatılan her okula, üzerinde uygulamalı eğitim gerçekleştirilecek birer adet de kamyon bağışlanıyor.

Türkiye’de eğitimi destekleyen pek çok uzun soluklu projeye imza atan Mercedes-Benz Türk, “EML’miz Geleceğin Yıldızı” projesini 2019 yılında da sürdürürek, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin motor bölümlerinin laboratuvarlarını yenilemeye devam ediyor.

REKLAM ALANI

Mercedes-Benz Türk’ün, Mercedes-Benz Bayileri ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın işbirliğinde gerçekleştirdiği proje kapsamında; Taşdelen IMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hatay Samandağ Adem Nural Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gaziantep Şehitkamil Ali Topçuoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Van Mehmet Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin laboratuvarları yenilendi.

“Gençlerimizin mesleki gelişimlerine sağladığımız katkı bizleri gururlandırıyor”

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün,” Mercedes-Benz Türk olarak, 2014 yılında Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinin elektromekanik laboratuvarlarını tüm gerekli ekipmanlarla donatarak yenilemeye başladık. Projemizi, otomotiv sektöründeki kalifiye personel açığının azaltılması ve otomotiv sektörüne donanımlı personel yetiştirilmesi amacıyla sürdürüyoruz. Oluşturduğumuz özgeçmiş bankasıyla istihdam edilmelerine de katkı sağlıyoruz. 2019 yılında açılışını gerçekleştirdiğimiz 5 yeni laboratuvarlar açılışı ile toplamda yenilediğimiz laboratuvar sayısı 30’a yükseldi. Gençlerimizin mesleki gelişimlerine sağladığımız katkı bizleri gururlandırıyor.” dedi.

Her laboratuvara birer kamyon bağışlanıyor

Proje kapsamında, meslek liselerinde laboratuvar koşullarının iyileştirilmesi ve yeniden yapılandırılmasının yanı sıra, teknik ve mesleki eğitim alan öğrencilerin sanayinin beklentilerine cevap verecek nitelik ve donanıma ulaşmaları amacıyla eğitimlerin düzenlenmesine de önemli bir katkı sağlanıyor.

Mercedes-Benz Laboratuvarları, teknolojik eğitim için özel ekipmanlar ile donatılıyor ve her okula üzerinde uygulamalı eğitim gerçekleştirilecek birer adet kamyon bağışlanıyor. Ayrıca, okul yöneticileri ve alan öğretmenleri, Mercedes-Benz Türk A.Ş.‘nin yüksek teknoloji ile üretilen modelleri, girişimcilik ruhu ve kalite sistemleri konusunda bilgilendirilecekler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ