PROMETEON TÜRKİYE İZ BIRAKMAYA DEVAM EDECEK

PROMETEON TÜRKİYE İZ BIRAKMAYA DEVAM EDECEK
  • Genel
  • 27 Aralık 2017 09:47
  • A+
    A-

Pirelli marka endüstriyel lastiklerin üreticisi Prometeon Türkiye, Antalya’da bir araya geldiği iş ortakları ile 2017 yılını değerlendirirken 2018-2022 planlarını paylaştı.

Pirelli endüstriyel lastiklerinin üreticisi Prometeon Türkiye, “İz Bırakıyoruz” temalı iş ortakları toplantısını gerçekleştirdi. Etkinliğin ev sahipliğini, Prometeon Türkiye, Doğu Avrupa, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar CEO’su Alp Günvaran gerçekleştirdi. Prometeon Türkiye bayilerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte 2017 yılı değerlendirmesi yapılırken 2018 yılına dair hedefler paylaşıldı. Prometeon Türkiye’nin ürünleri ve filolara yönelik hizmetleri detaylı şekilde anlatıldı. Prometeon Türkiye, Doğu Avrupa, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar CEO’su Alp Günvaran, 2017 yılında beklentilerin üzerinde bir başarı gerçekleştirdiğine dikkat çekti ve sözlerine bu başarıda emeği geçen iş ortaklarına teşekkür ederek başladı. Alp Günvaran, “Dünya ticari lastik pazarında Türkiye’nin pazar payı yüzde 1 iken 2017 yılında bizim Prometeon dünyası içerisindeki payımız yüzde 11 seviyelerinde gerçekleşti. Yani grup içerisinde Türkiye’nin dünya pazarındaki payından çok daha yüksek bir pazar payımız var. 2017 yılındaki başarılarımız sayesinde Prometeon dünyası içerisinde hem üretim hem de yönetim merkezi olmayı başardık. Bugün Türkiye’deki ekip arkadaşlarımız 33 ülkenin yönetimini gerçekleştiriyor. Avrupa’da yapılan toplam aylık satışların yüzde 42’si, Avrupa toplam cirosunun yüzde 38’i burada yapılan çalışmaların sonucu gerçekleşiyor. Bu başarıları beraberce elde ettik” dedi.

Ticari lastik pazarı beklentilerin üzerinde büyüdü

2017 yılında Türkiye’de ticari lastik pazarında ciddi bir büyüme yaşandığına ve yaşanan büyümenin sektörün tahminlerinin bile üstünde gerçekleştiğine dikkat çeken Prometeon Türkiye Ticaret Direktörü Gökçe Şenocak, “Türkiye’de lastik pazarı beklentilerin üzerinde bir büyüme gösterdi. Yüzde 11’lik büyümede Türkiye’de ticari araç üretiminin artarak devam etmesi, vergiler dolayısıyla Avrupa ve Türkiye’de üretilen ürünlere olan talebin artması, üretimin Türkiye’ye kayması etkili oldu” dedi.

Türkiye Avrupa’nın lojistik üssü

REKLAM ALANI

Prometeon Türkiye Pazarlama Müdürü Faruk Uslu ise şunları kaydetti, “Türkiye’nin Avrupa’nın lojistik üssü olma hedefi doğrultusunda yeni yatırımlar yapılması yönünde alınan kararlar 2022 yılı için daha büyük bir şekilde revize edildi. 2017 sonuna geldiğimizde Türkiye’de 7 adet lojistik merkezi bulunuyor. 2023 yılında bu sayının 20’ye çıkarılması hedefleniyor. Diğer yandan dünyanın en büyük sekizinci, Avrupa’nın ise birinci ticari araç üreticisi olan Türkiye, otobüs üretiminde ise Avrupa lideri. Avrupa’da yük taşımacılığının yaklaşık yüzde 70’i karayolu ile yapılırken Türkiye’de bu oran yüzde 85 seviyelerinde. Bunların sonucu olarak da ağır vasıta pazarı ve lastik pazarı hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.” Pazarlama stratejileri ile ilgili detayları paylaşan Uslu yeni ürünler hakkında da iş ortaklarını bilgilendirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ