SCANIA, TÜRKİYE’DE PAZAR PAYINI ARTIRMAYI HEDEFLİYOR

SCANIA, TÜRKİYE’DE PAZAR PAYINI ARTIRMAYI HEDEFLİYOR

Euro 6 motorlar da dahil olmak üzere pazardaki en geniş motor seçeneği yelpazesine sahip Scania, müşterilerinin çözüm ortağı olarak mevcut pazar payını artırmak istiyor.

Scania markasının müşterilerini yoğun rekabette avantajlı konuma getirecek yenilik ve teknolojileri, Doğuş Otomotiv Scania Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Adnan Yücel ile Scania Türkiye’den sorumlu Ülke Müdürü Per Stümer tarafından, İsveç’de gerçekleşen Scania basın toplantısı ve test sürüşü aktivitesi kapsamında tanıtıldı.

“Pazar payımızı artırmak istiyoruz”

REKLAM ALANI

Scania’nın, müşterilerinin her ihtiyacına cevap verebilmek amacıyla 250 ile 730 beygir arası güç seçeneğine sahip 18 farklı motor seçeneği sunduğunu belirten Scania Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Adnan Yücel, “Bildiğiniz gibi Türkiye’de lojistik faaliyetlerinin büyük bir bölümü karayolu taşımacılığı ile gerçekleşiyor. Biz de 16 ton ve üzeri ağır vasıta pazarında geniş ürün yelpazemiz ile hizmet vererek müşterilerimizin çözüm ortağı olmak istiyoruz. Bir lojistik firmasının işletme maliyetlerinin yüzde 60’dan fazlasını akaryakıt gideri oluşturmaktadır. Scania bünyesinde gerçekleşen AR-GE çalışmaları sonucu geçtiğimiz yıl tanıtımını yaptığımız Streamline modelimiz ile yüzde 4’e varan oranlarda daha az yakıt tüketimi sağlanırken, bu yıl IAA fuarında tanıttığımız teknolojik yenilikler ile özellikle Euro 6 normundaki motorlarda bu orana yüzde 3 daha ekledik. Çalışmalarımızın odak noktası, maliyetleri düşürmek, sürücü ve yük güvenliğini artırmak ve sürüş konforu ile performansı en üst noktaya taşımaktır” dedi.

Scania 2

Yücel, Scania olarak 20 yılı aşkın süredir Türkiye pazarında yer aldıklarını hatırlatarak “Scania markası olarak yılların getirdiği güven ve Doğuş Otomotiv tecrübesi ile toplam pazardaki payımızı artırmak ve geniş ürün gamımızla ağır ticari araçların kullanıldığı tüm sektörlerde yer almak istiyoruz. 2014 yılının ilk 10 ayını 1.446 adetlik satışla tamamladık. Bu yıl toplam pazarda 2013 yılı aynı dönemine göre yüzde 10’luk bir artış yaşanırken, aynı karşılaştırmada Scania satışlarında yüzde 17’lik artış yaşandığını görüyoruz. Scania, 2013 yılını 1.672 adetlik satışla kapatmıştı. Bu yılın sonunda bu rakamları yüzde 20 oranında artırarak yılı 2000 adet seyivesinde kapatmayı öngörüyoruz.” açıklamasında bulundu.

Scania Türkiye’den sorumlu Ülke Müdürü Per Stümer ise bu göreve yeni atandığını belirterek “Türkiye çok büyük bir pazar ve benim için heyecan verici bir ülke. Türkiye coğrafi açıdan 3 kıtanın ortasında bulunmakta ve büyük bir potansiyele sahip. Doğuş Otomotiv gibi büyük bir şirket ile sürdürdüğümüz işbirliği sayesinde mevcut potansiyelden yararlanmak istiyoruz. Türkiye, dünyada en fazla ürün teslimatı yaptığımız ilk 10 ülke arasında yer alıyor. Şu an iyi bir pazar payımız var ve bunu daha da ileriye taşımak istiyoruz” diye konuştu.

Scania’nın önceliği yakıt tasarrufu

Euro 6 motorlar da dahil olmak üzere pazardaki en geniş motor seçeneğine sahip Scania’nın bu konudaki en büyük kozu bağımsız testler sonucu elde edilen düşük yakıt tüketimi değerleri. Sadece SCR sistemine sahip Scania’nın 6 silindirli 13 litrelik motorunun uzun yollarda sağladığı yakıt tasarrufu olduğu yapılan testler sonucu ispatlandı.

Scania’nın yakıt tüketimini düşürme yönündeki çalışmalarının başında yeni retarder geliyor. İlk kez IAA Fuarı’nda tanıtılan yeni retarder, kullanılmadığında otomatik olarak devre dışı kalıyor. Böylelikle sürtünmeden kaynaklanan kayıplar en aza inerek ortalama yüzde yarımlık bir azalma elde ediliyor.

Bir diğer yenilik ise Eco-roll. Yeni Eco-roll sisteminde Scania Active Prediction ve Opticruise’un birlikte kullanımı yakıt tasarruf sağlıyor. Sistemde araç vites boşta iken yokuş aşağı inmenin en avantajlı olduğu durumu hesaplıyor ve sürüş buna göre optimize edilerek yüzde yarımlık bir tasarruf sağlıyor. Bu tasarruf yol koşullarına göre değişebiliyor. Sistem sayesinde araç için o an hangisinin daha avantajlı olduğunu yine aracın kendisi hesaplayarak devreye alıyor.

Scania tüm motor serisinin üretim aşamalarında ve pazara sunduğu araçlarında her türlü iklimsel ve çevresel etkiyi azaltma çalışmalarına öncelik veriyor. Biodizel ve biogaz gibi alternatifli yakıtlarla çalışan Euro 6 normlarındaki motorlar bu çalışmaların örneklerini oluşturuyor.

Scania 1

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ