Taşımacılığın odağına konforu aldı

Taşımacılığın odağına konforu aldı

Volkswagen markasını taşımacılık sektöründe temsil eden Crafter, zengin donanımı ve güvenlik paketleriyle dikkat çekiyor. Teknoloji odaklı tasarıma sahip olan model aynı zamanda konfora da önem verirken, tüketim tarafında da iddialı.

Volkswagen markasını taşımacılık sektöründe temsil eden Crafter yenilendi. Model, panelvan ve camlı van seçenekleriyle tüketicilerin karşısına çıkarken bize servis versiyonuyla konuk oldu. Volkswagen Crafter, 16+1 taşımacılıkta öne çıkıyor. Uzun ve heybetli görünümünün perde arkasında sürücü ve yolculara üst düzey konfor ve teknolojiyi sunarken güven vermekten de geri kalmıyor. Ticari araç kullanıcılarının ihtiyaçları göz önünde tutularak, bir önceki versiyonu tamamen geliştirilerek, yeniden tasarlanan Yeni Volkswagen Crafter; teknoloji, güvenlik ve konfor öğelerindeki yeniliklerle dikkat çekiyor. Hem iç hem de dış tasarımındaki dikkat çekici değişikliklerle sınıfının çok ötesinde özellikler sunan ve sınıfındaki standartları yeniden belirliyor. Yeni Crafter’ın yaklaşık 7,4 metrelik uzunca gövdesinde geçen seneye nazaran devrim niteliğinde bir farklılık söz konusu değil. Dış görünüşünde göze çarpan LED ön farlar Volkswagen ruhunu birebir yansıtıyor. Ön ve arka tekerler arasındaki uzun mesafe hafif engebeli yollarda biraz rahatınızı bozabilir fakat sürücü koltuğundaki hareket sönümleyen körüklü koltuk sarsılmayı en aza indirmekte size yardımcı oluyor.

KONFOR ODAKLI TASARIM

REKLAM ALANI

Yeni Crafter’ın öne çıkan konfor öğelerinin başında sürücü koltuğu geliyor. Crafter’ın sürücü koltukları müşteri istek ve beklentileri doğrultusunda iki farklı model olarak sunulmakta. Yeni Crafter’ın Highline modelinde kendi segmentinde ilk kez sunulan AGR Sertifikalı, 14 farklı yöne ayarlanabilen, sırt, bel, baldır desteği gibi birçok konforlu kullanım özelliği sunan, sürücü ağırlığına göre ayarlanabilir süspansiyonlu “ErgoComfort” adında sürücü koltuğu bulunmakta. Konsolun üst kısmında yer alan bölünmüş ekran size aracın arkasını, sağını, solunu veya farklı açılardan sağladığı görüntüyü vermekle kalmıyor aynı zamanda yolcu koltuklarındaki sensörler ile hangi koltuğun dolu veya boş olduğunun bilgisini veriyor. Hemen altındaki dokunmatik ekran ve yardımcı tuşlar klasik Volkswagen tasarımını yansıtıyor. İç kısımdaki ışıklandırmalar gayet başarılı olmakla birlikte 2 beyaz 1 mavi ışık seçeneği sunan 3 farklı aydınlatma seçeneği mevcut.

DONANIMI SAY SAY BİTMİYOR

Araçta bulunan ESP (Elektronik Frenleme Sistemi), EDL (Elektronik Diferansiyel Kilidi), PREFILL (Frenleme Hazırlığı), ABS, ASR, BAS gibi saymakla bitiremeyeceğimiz bunca güvenlik elemanının yanı sıra Şerit Takip, Çarpışma Önleyici, Rüzgarda Savrulma Önleyici Yardımcı Asistanlar dikkat çekiyor. Sınıfının en güçlü motoruna sahip Yeni Crafter, 2.0 litre hacimli turbo dizel motorla satışa sunuluyor. Türkiye pazarında kendi segmentinde ilk olan 2.0 litre hacimli turbo dizel motor 177 beygir güç üretirken 410 Nm tork sağlıyor. Test sürecinde bize eşlik eden Volkswagen Crafter aynı zamanda 8 ileri otomatik şanzımanla kombine edilmiş. Otomatik vites seçeneği, yakıt tüketimini azaltan, hızlı ivmelenme sağlayan, yumuşak ve sarsıntısız vites geçişi sunuyor. Yakıt tüketimi konusunda da iddialı olan model bizim kullanımımız boyunca 100 kilometrede 9.6 litrelik tüketimi yol bilgisayarına yansıttı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ