ZF ve Cree Elektrikli Araç Sürüşü Sistemini Geliştiriyor

ZF ve Cree Elektrikli Araç Sürüşü Sistemini Geliştiriyor
  • Genel
  • 27 Aralık 2019 22:46

Silikoncarbide esaslı invertör ile elektrik güç aktarım mekanizmasını daha ileri seviyeye taşımak için stratejik bir ortaklık kuruldu.

Verimliliği ve rekabet gücünü artıracağına kesinlikle inanıyoruz

Schweinfurt, Almanya/Durham, ABD. ZF Friedrichshafen AG ve silikon carbide(SiC) yarı iletkenlerde ABD lideri olan CreeInc. (Nasdaq: CREE), endüstride lider ve yüksek verimli elektrikli güç aktarma organları üretmek için stratejik bir ortaklığa imza attı.

Bu stratejik ortaklıkla birlikte ZF ve Cree, mevcut işbirliğini daha da yoğun hale getirmektedir. ZF E-Mobilite Bölüm Yöneticisi Jörg Grotendorst “Wolfspeed silikoncarbide teknolojisini kullanarak Cree ile olan işbirliğimizi geliştirdiğimiz için mutluyuz ve güçlü yönlerimizi bir araya getirmenin, bileşenlerimiz ve sistemlerimiz için verimliliği ve rekabet gücünü artıracağına kesinlikle inanıyoruz.” diyor.

Silikoncarbide destekli güç yarı iletkenlerinin gelecekteki kullanımı, günümüzde kullanılan standart silikon teknolojisinin aksine; elektrikli araçlar için menzili artıracaktır. Yüksek batarya maliyetleri göz önünde bulundurulduğunda verimli bir elektrikli sürüş, öngörülebilir gelecek için muazzam bir büyüme potansiyeli sunmaktadır. Özellikle, silikoncarbide teknolojisinin 800 voltluk araç elektrik sistemi voltajıyla birlikte kullanılması, verimliliği daha fazla artırmak için önemli bir katkıda bulunmaktadır.

Cree firması CEO’su Gregg Lowe, “Yeni nesil elektrikli araçlarda silikoncarbide bazlı güç invertörlerinin kullanımı için ZF gibi birinci sınıf bir küresel otomotiv tedarikçisiyle ortaklık kurmak, silikoncarbide’ınelektrikli araçların yeteneklerini her yerde artırmada oynadığı rolün ayrılmaz bir parçası ve göstergesidir.” diyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ